Тиха прикордонна війна

Із 1 серпня Росія змінює правила в’їзду для громадян України

фото: focus.ua
Головне нововведення – термін у 120 діб для отримання дозвільних документів на право перебування в РФ та норма про можливість заборони перетину кордону терміном на три роки. Водночас у Федеральній міграційній службі Росії заявили, що наразі не планують вводити для громадян України в’їзд до РФ за закордонними паспортами.
“Першого серпня ми запускаємо 120-добовий механізм визначення свого правового або трудового статусу. Якщо громадянин України отримує патент, скажімо, на здійснення трудової діяльності, отримує дозвіл на тимчасове проживання або якийсь інший статус – жодних проблем не буде”, – заявив глава Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський. “Але якщо громадянин України після 1 серпня перебуває у “тіні”, ніяк себе не проявляє, можливо, десь працює без оформлення документів... У такому разі через 120 діб після 1 серпня з моменту його виїзду йому буде закрито в’їзд на територію Росії на три роки!” – наголосив він.
Водночас нові правила не стосуються жителів Донецької та Луганської областей, які втекли до Росії. “Для цієї категорії преференції будуть збережені”, – підкреслив глава ДМС. За його даними, на території Російської Федерації нині перебувають майже 2,6 мільйона громадян України, більше мільйона з яких є біженцями з південно-східних областей країни. Більше 570 тисяч українців, які прибули в екстреному порядку в Росію, отримали дозволи на тимчасове перебування, а також право працювати без оформлення додаткових документів. Також наголошується, що в даний момент 21 тисяча біженців перебуває в пунктах тимчасового розміщення.
Водночас серед біженців шириться розчарування тим, що Росія заборонила їм селитися в Москві, Петербурзі, Московській, Ленінградській і Ростовській областях, у Криму та Севастополі. Тим часом багатьох майже насильно (багато хто навіть не знає, куди їх везуть до приїзду на місце) відправляють на Крайню Північ (у Магадан, Якутію, Архангельськ) і Далекий Схід (Хабаровськ, Владивосток, Камчатку). Дані соціологічних опитувань однозначно свідчать про те, що більшість росіян хоче, аби українських біженців відправили додому або взагалі перестали приймати на території Росії.
Як бачимо, тиха прикордонна війна між двома країнами не вщухає. Нагадаємо, що з 1 березня 2015 року в’їзд в Україну для громадян Російської Федерації можливий тільки за закордонними паспортами, а діти до 14 років повинні бути вписані в закордонний паспорт батьків чи слідувати з власним проїзним документом. Відзначимо також, що за перше півріччя поточного року українські прикордонники не впустили на територію країни близько 6000 громадян Російської Федерації. Більшість заборон були зумовлені питаннями державної безпеки.

Міністерство культури України скерувало в СБУ на перевірку переданий активістами список із 500 діячів культури різних країн, які висловлюються проти територіальної цілісності України. Про це “Українській правді” повідомив міністр культури В’ячеслав Кириленко, коментуючи публікацію французького видання Оuest-France про нібито заборону трансляції фільмів за участі Жерара Депардьє, який, нагадаємо, кілька років тому прийняв російське громадянство і всіляко публічно підтримує політику Путіна.
В’ячеслав Кириленко нагадав, що “існує список зі 117 діячів культури, які представляють загрозу національній безпеці України, який ми скерували до РНБО ще в січні”. “Депардьє в цьому списку нема”, – зазначив міністр. Натомість у підготовленому громадською ініціативою “Відсіч” списку з 500 осіб француз фігурує, підтвердив В’ячеслав Кириленко.
“Цей список ми з відповідним супроводом, згідно з чинним законодавством, переслали в СБУ. Вона має вивчити наявність загроз територіальній цілісності з боку цих осіб і дати свої висновки. Тільки після цього можуть ввести режим санкцій”, – повідомив міністр. Водночас він підкреслив, що жодних заборон на демонстрацію фільмів за участі Депардьє немає і навіть у випадку введення санкцій не буде.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4308 / 1.56MB / SQL:{query_count}