Їх розшукує Інтерпол

Співробітники відділу Укрбюро Інтерполу ГУ МВСУ у Львівській області впродовж 2008 року поза межами нашої держави знайшли 11 українських злочинців, яких шукали вітчизняні правоохоронні органи

Співробітники відділу Укрбюро Інтерполу ГУ МВСУ у Львівській області впродовж 2008 року поза межами нашої держави знайшли 11 українських злочинців, яких шукали вітчизняні правоохоронні органи

naruch.jpg

У цьому списку є і член ор­ганізованої злочинної групи  Сушка, суд над якою досі триває у Львові. Кайданки на руки зловмисникові-втікачу вдалося одягнути аж у сонячній Іспанії. Інтерполівці знайшли чоловіка, а іспанська поліція затримала та посадила його за ґрати. Але його досі не екстрадували додому, і він надалі перебуває в Іспанії. Як повідомив "Пошті" начальник  відділу Укрбюро Інтерполу ГУ МВСУ у Львівській області Данило Шевчук, сімох зі згаданих одинадцяти злочинців уже повернули до України.

Торік у Німеччині за орієнтуванням львівського Інтерполу затримали й українця, якого розшукувала СБУ за організацію нелегальної міграції. Чолов'яга перебував у депорта­ційному центрі під цілком ін­шими іменем та прізвищем. До слова: бувають навіть випадки, що українські злочинці складають легенди, що є біженцями... із Чечні. Мовляв, "село розбомбили, і я втікаю від війни". Відтак толерантні європейці намагаються допомогти "потерпілому", який насправді є злочинцем...

Тим часом львівські інтерполівці шукають іще одного спільника банди Сушка, а також кількох інших злочинців за скоєння убивств, розбійних нападів та  шахрайств. У списку розшукуваних є і суддя Львівського апеляційного ад­міністративного суду Ігор Зварич (він, нагадаємо, оголошений у міжнародний розшук із грудня 2008 р.).

"Торік на теренах Львівщини наш підрозділ своїми силами затримав трьох злочинців, яких розшукували правоохоронні органи зарубіжних країн, - це громадянин Польщі та два громадянина Росії. Одного із росіян тамтешні правоохоронці оголосили у розшук за крадіжки на території Росії", -  розповідає Данило Шевчук. Також екстрадували до Польщі їх громадянина, який переховувався у Львівській області. З'ясувалося, що цей чоловік свого часу втік із польської тюрми. Оселився на Львівщині, одружився у м. Сокалі. Мав тут двійко діточок. Врешті його затримали і зараз він перебуває у польській в'язниці. Співрозмовник констатує: "єврозлочинці" не поспішають переховуватися в Україні, радше втікають до нашої держави від покарання у себе вдома сусіди-росіяни.

Одні зумисне
не контактують,
інші - брешуть

Оскільки Львівщина є заробітчанським регіоном, відповідно, трапляються непоодинокі випадки, що родичі розшукують своїх зниклих за кордоном синів чи доньок, жінок чи чоловіків. Торік так шукали 25 жителів регіону. "Якщо, не дай Боже, хтось із ваших рідних пропав за кордоном, то ви маєте написати заяву у райвідділ міліції за місцем проживання чи реєстрації потерпілого. Вже там заводять розшукову справу на безвісти зниклу особу. Тоді у рамках цієї справи вони нам скеровують запит, опісля ж починаємо працювати за кордоном", - каже співрозмовник. Для прикладу, у 2008-му в Чехії львівські інтерполівці знайшли батька та сина, яких майже рік розшукувала дружина-мати. Коли ж їм повідомили, що їх шукають, ті просто посміялися... Силовики констатують: практика свідчить, що деякі люди просто не хочуть контактувати зі своєю родиною. Чому? Бо їх дратує споживацька політика родичів, які залишилися вдома!

Не гребують жителі Львів­щини й брехнею - та ще й якою! Аби сплачувати менші кошти за житло, вони заявляють, що зник той чи інший родич, який подався на заробітки. Звісно, про місце праці та проживання вони прекрасно поінформовані, водночас "бомблять" міліцію заявами про зникнення кровиночки. Саме так вчиняють задля однієї мети - отримати довідку і сплачувати менші суми за квартиру та комунальні послуги, а також отримати субсидію.

Протидія секс-індустрії

Оскільки серед пріоритетних завдань Інтерполу є протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції, то є напрацювання і на цій ниві. Так, викрито та ліквідовано злочинну групу, яка торгувала українками.

  правоохоронці документували українську частину. Ми стали тим містком, який поєднав їх зусилля. Як наслідок, злочинна група припинила свою діяль­ність в обох країнах. Відповідно, поляки перебувають за ґратами вдома, як і українці", - зазначає Данило Шевчук. Жінок для секс-ін­дустрії вербували дві українки, а з тамтешнього боку було залучено чотирьох громадян Польщі. Окрім цього, Управління з боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, ГУ МВСУ області, за матеріалами Інтерполу порушило карну справу й по Кіпру - громадяни України вербували та відправляли жінок в один із тамтешніх клубів для подальшої сексуальної експлуатації.

23 грудня 2008 р. у Львові було знайдено трупи двох громадян України - чоловіка та жінки. Покійна жінка була дружиною громадянина Польщі, який мешкав тут. Інтерпол почав розшукувати цього 54-річного чоловіка. З'ясувалося, що одразу після вбивства він перетнув українсько-польський кордон. Ба біль­ше, вдома, у Польщі, його також шукали, - він не повернувся з так званої тюремної відпустки (за нетяжкі злочини, як-от невиплата аліментів, у Польщі на вихідні в'язнів відпускають додому - "Пошта"). В Україні він мешкав уже понад 12 років, одружився. Убивство скоїв на ґрунті ревнощів до 40-річної дружини та її знайомого. Холоднокровного вбивцю Інтерпол таки розшукував, і його затримали. Винесено постанову про притягнення його як обвинуваченого, і вирішуватимуть пи­тання про передання кримінальної справи до польсь­кої прокуратури.

Спільно з польськими колегами та Управлінням з боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУ МВСУ у Львівській області, задокументували злочинну групу, у склад якої входили громадяни України та Польщі. У місті Тарнув (Малопольське воєводство) діяв бордель, куди громадянки України доправляли своїх знайомих із рідних теренів. Українки ж там надавали секс-послуги. Як наслідок - в обох країнах порушили кримінальні справи. "Польські поліціянти працювали над своєю частиною групи, а наші ж

Що ж до розкриття злочинів стосовно нелегальної міграції, де українці долучалися до переправлення іноземців за кордон, то регіональний Інтерпол співпрацював зі спецпідрозділом боротьби з організованою злочинністю УСБУ у Львів­сь­кій області.  Як наслідок - порушено кримінальні справи, за однією з яких затримано маститого ділка, який переправляв нелегалів. Він уже тричі був засуджений за аналогічні речі.

Внесли свою лепту інтерполівці і у спільне напрацювання з Управлінням боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВСУ області. Зокрема, ре­гіо­нальний Інтерпол вів ін­формаційне забезпечення вже після затримання навесні на Пустомитівщині чотирьох польських громадян, у їхньому помешканні вилучили аж 10 тис. таблеток екстазі. "Ми встановили, що затримані особи є членами злочинного угруповання, а один із них перебував у Польщі у розшуку", -  зазначає Д. Шевчук. Інтерпол також вів інформаційне забезпечення й ще однієї кримінальної справи з перекриття міжнародного наркотрафіку. Так, навесні працівники Лі­нійного управління  на Львів­ській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті вилу­чили масштабну партію героїну афганського походження (17,5 кг за цінами чорного ринку на той час коштували понад 2 млн дол.).

Довідка

Міжнародна організація кримінальної поліції - Інтерпол (МОКП - Інтерпол) створена у м. Відні у вересні 1923 р. рішенням Міжнародного по­ліцейського конгресу. Нині членами Інтерполу є 187 держав світу. При­йняття України до Інтерполу відбулося у листопаді 1992 р., а вже у березні 1993 р. постановою уряду створили Національне центральне бюро Інтерполу в Україні. Нині апарат Укрбюро Інтерполу надає допомогу правоохоронцям України у проведенні за кордоном оперативно-розшукових та інших заходів у справах про транснаціональні злочини загально­кримінальної та економічної спрямованості. З Укрбюро Інтерполу взаємодіють не лише підрозділи МВС, але й Генпрокуратура, СБУ, ДПА, Держмитслужби, Держприкордонслужби, Служба зовнішньої розвідки. Діяльність Укрбюро Інтерполу полягає в організації інформаційного супроводу кримінальних та оперативно-розшукових справ, що є у прова­дженні правоохоронних органів України та іноземних держав. Укрбюро Інтерполу здійснює: обмін інформацією між правоохоронними органами України та іноземних держав під час провадження у відповідних кримінальних та оперативно-розшукових справах задля організації проведення необхідних перевірок та оперативно-розшукових заходів; міжнародний розшук обвинувачених та підсудних, що переховуються від правоохоронних органів та перебувають у державному або міждержавному розшуку; організовує екстрадицію таких осіб до України; розшук безвісти зниклих осіб, розшук осіб-жертв торгівлі людьми, розшук викраденого автотранспорту, культурних цінностей та антикваріату, іденти­фікацію осіб та невпізнаних трупів; обмін аналітичною і статистичною інформацією з питань боротьби зі злочинністю та організації роботи правоохоронців.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5091 / 1.64MB / SQL:{query_count}