Бойовик у поєднаннi з фільмом жахів

Ісламські терористи атакували хімічний завод у Франції

фото: guim.co.uk
Учора зранку донедав­на спокійне фран­­цузьке місто Гренобль опинилося на межі гуманітарної катас­трофи. Близько 10-ї ранку за місцевим часом щонайменше двійко терористів зненацька атакували розташований у передмісті хімічний завод компанії Air Products. Прорвавшись на територію підприємства, вони скерували автомобіль просто в контейнер з газом, що спричинило сильну пожежу.
Деякий час 150-тисячне місто перебувало буквально за крок від катастрофи. Якби не оперативні дії французьких пожежників, місто могла б накрити хмара отруйних газів. На щастя, минулося, пожежу вдалося локалізувати, загрозу викиду хімічних речовин відвернули.
Ще більше жахіття розпочалося після того, як пожежу загасили. Біля заводських воріт була виявлена ​​відтята людська голова, насаджена на огорожу, й обезголовлене тіло невідомої людини. Й одне, й інше було рясно розписано написами на арабській. Поки невідомо, чи нещасному відрубали голову заздалегідь, чи її відірвало вибухом. 

Учора ісламістські бойовики примудрилися відзначитися одразу на трьох континентах. Крім нападу на газовий завод у Франції, вони здійснили терористичні атаки також на Аравійському півострові та на півночі Африки.
Перший напад трапився в центрі столиці Кувейту Ель-Кувейті, де під час традиційної п’ятничної молитви в шиїтській мечеті прогримів вибух. За інформацією іранського телеканалу PressTV, загинули щонайменше п’ятеро осіб, 15 отримали поранення. Водночас інформаційне агентство ТАСС повідомило про 11 загиблих.
Щонайменше 27 людей загинули, ще близько 20 осіб отримали поранення в результаті нападу на готель y туніському місті Сус. Як повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на МВС країни, атаку здійснили двоє бойовиків, один iз них був знищений, другому вдалося втекти.
Нагадаємо, що це далеко не перша кривава атака ісламістів на території Туніса. Так, 18 березня цього року переодягнені у військову форму бойовики під’їхали до будівлі місцевого парламенту, відкрили безладний вогонь і увірвалися в розташований поруч музей, де захопили заручників. У результаті теракту загинула 21 людина, включаючи 17 іноземних туристів.
На момент підготовки цього матеріалу до друку було відомо, що обидвох нападників затримали: одного скрутив пожежник, другого захопила поліція. Слідчі не виключають, що насправді нападників могло бути більше. Точно відомо, що під час атаки один із терористів розмахував прапором “Ісламської держави” – наймогутнішої на сьогодні ісламської терористичної організації, чиїм бойовикам вдалося захопити чималі регіони на території Іраку та Сирії, де вони створили засновані на законах шаріату квазідержавні утворення.
Через атаку президент Франції Франсуа Олланд був змушений спішно покинути саміт лідерів ЄС у Брюсселі. Перед від’їздом він виступив по телебаченню: в своїй промові французький лідер назвав подію терактом і закликав громадян не піддаватися на заклики вкрай правих політиків і дотримуватися традиційних французьких цінностей.
Своєю чергою міністр внутрішніх справ країни Бернар Казнев повідомив, що один із затриманих у 2006 році вже потрапляв у поле зору французьких спецслужб через свої екстремістські погляди, однак у 2008-ому з незрозумілих причин спостереження було знято.
Наголосимо, що після серії терактів, влаштованих ісламістами на початку січня, у Франції були затримані десятки людей, підозрюваних у підготовці до терористичних атак. Міністр МВС Франції заявив, що найбільшу загрозу для безпеки країни становлять сотні французьких джихадистів, які повернулися із Сирії.
Нагадаємо, що 9 січня цього року 32-річний Амеді Кулібалі, син емігрантів з Малі, взяв у заручники понад 20 осіб у кошерному магазині в передмісті Парижа і убив чотирьох з них. У результаті штурму магазину нападник був убитий.
А за два дні перед тим – 7 січня – було скоєно напад на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo. Брати Саїд і Шериф Куаші –громадяни Франції арабського походження – розстріляли 12 співробітників редакції, щоб помститися за опубліковані виданням карикатури на пророка Мохаммеда. Після цього світом прокотилася акція солідарності Je suis Charlie. До речі, цей логотип придумав Жоакім Ронцин – француз українського походження. Брати-ісламісти Куаші були ліквідовані в ході спецоперації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2282 / 1.57MB / SQL:{query_count}