Новий смертельний вірус

Кількість осіб, що заразилися смертельним коронавірусом MERS (Middle East Respiratory Syndrome) у Південній Кореї, зросла до 87

фото: news.rambler.ru
Про це повідомляє Reuters. Принаймні шестеро інфікованих померли. Уперше MERS було виявлено в людини 2012 року в Саудівській Аравії. Відтоді в 23 країнах світу було офіційно підтверджено більш як 1100 випадків зараження людей цим захворюванням, яке може супроводжуватися лихоманкою, кашлем і пневмонією. З того часу від вірусу загинули щонайменше 400 осіб.
Як і грип, ця інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом. Смертність від MERS досягає 40%. Цей вид коронавірусу не має особливих симптомів на ранніх стадіях. До найбільшого ризику захворювання схильні люди з ослабленим імунітетом, хронічною хворобою легенів, діабетом і з нирковою недостатністю. Вакцини від MERS поки що не існує.
Нагадаємо, що в травні міжнародний колектив дослідників заявив про появу нового штаму бактерій-збудників черевного тифу – H58 – що стійкий до впливу антибіотиків. Причому черевний тиф, який раніше вважався суто азіатською хворобою, цього року раптово почав стрімко поширюватися в країнах Африки.
“Тепер це чудовисько може потрапити в нові райони, причому воно має надзвичайну перевагу, адже антибіотики знищили більшість його конкурентів”, – заявив один із дослідників Гордон Дуган, пише журнал Nature Genetics. Черевний тиф викликає бактерія Salmonella typhi. Ця хвороба вражає близько 22 мільйони чоловік щорічно, і приблизно 200 тисяч з них помирає. Патогенні бактерії поширюються через воду і їжу, а також сечу і фекалії заражених індивідів.
Вакцини від черевного тифу розроблені вже давно, але великої популярності вони не набули – через свою дорожнечу. Оскільки хворіють, в основному, жителі бідних країн, чиї бюджети не здатні потягнути масову вакцинацію, то все обмежу­ється лікуванням тих, хто захворів, звичайними антибіотиками.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5299 / 1.53MB / SQL:{query_count}