За її словами, Велику сімку турбує не тільки процвітання і економічна стабільність країн-учасниць, а й спільні цінності, такі як свобода, демократія та дотримання прав людини.
“Хіба можна було уявити, що через 25 років після закінчення “холодної війни” порядок в Європі буде порушений анексією Криму? Або те, що поширення вірусу Ебола зможе загальмувати розвиток низки африканських країн, а на Близькому Сході ісламістська терористична організація спробує встановити халіфат на території двох держав”, – пише Ангела Меркель.
Крім того канцлер Німеччини вчергове висловила сумнів щодо можливого швидкого повернення Росії до клубу Великої сімки, хоч і визнала необхідність співпраці з Москвою з багатьох питань.
Нагадаємо, що формат Великої вісімки (Франція, Британія, Росія, США, Німеччина, Японія, Італія та Канада) припинив своє існування в березні 2014 року після виключення з групи Російської Федерації. Тоді ж канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що повернення до формату G8 неможливe до того часу, доки Росія не буде “дотримуватися основних демократичних цінностей”.
Аналогічної думки дотримується і прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер, який заявив, що не можна дозволити Росії приєднатися до Великої сімки, доки країною править Володимир Путін.
“Канада надзвичайно різко виступає проти того, щоб Путін знову коли-небудь сів з нами за стіл переговорів. Вирішення питання про повернення Росії вимагає консенсусу, а консенсусу ніколи не буде”, – зазначив прем’єр-міністр Канади. За його словами, Росія втратила підстави долучитися до країн “сімки” ще задовго до кризи в Україну, оскільки “Кремль позиціонує себе як стратегічний суперник Заходу”.