“Томагавки” проти “Іскандерів”

США для протидії агресії РФ можуть розмістити в Європі крилаті ракети з ядерними боєголовками

фото: geo-politica.info
Автором сенсації стало агентство Associated Press, яке отримало розсекречену частину доповіді начальника Об’єднаного комітету начальників штабів США Мартіна Демпсі, де той аналізує можливу військово-технічну відповідь Сполучених Штатів на ймовірне порушення Росією Договору про ракети середньої і меншої дальності (РСМД).
Серед варіантів, запропонованих Демпсі, називається розміщення в Європі стратегічних ядерних крилатих ракет з наземним стартом і ядерних ракет середньої дальності. Останні пропонується оснастити маневруючими бойовими блоками.
Протягом останніх років Росія і США взаємно звинувачують один одного в порушеннях положень договору РСМД. Згідно з документом, забороняється розгортання наземних пускових установок для крилатих і балістичних ракет з максимальною дальністю від 500 до 5500 кілометрів. 
США мають претензії до крилатих ракет Р-500 наземного комплексу 9К720 “Іскандер-М”, які були перекинуті до Калініградської області, та нової стратегічної ракети РС-26 (“Рубіж”). Росія стверджує, що її дальність не перевищує 500 кілометрів, однак згідно з розвідданими, підтверджена випробуваннями дальність “Рубежів” становить близько 6000 кілометрів, що дозволяє вважати її міжконтинентальною.
У свою чергу, Москва неодноразово заявляла про створення в США “ракет-мішеней для випробувань систем ПРО”, що представляють собою повноцінні ракети середньої дальності без бойового оснащення. Також в останні роки роздратування Москви викликає поява в Румунії пускових установок для протиракет Standard SM-3, з яких, за необхідності, можуть запускатися стратегічні крилаті ракети Tomahawk.
На публікацію Associated Press першим відреагував голова комітету російської Ради федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров. “Якщо США почнуть нарощувати своє угруповання в Східній Європі, то у Росії достатньо сил і засобів для адекватних відповідей – починаючи з реального виходу з РСМД і закінчуючи посиленням угруповань “Іскандерів” уздовж наших західних кордонів”, – заявив Озеров.
Дещо стриманішою була реакція прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова. “Кремль проаналізує повідомлення засобів масової інформації про можливе розміщення Вашингтоном ядерних ракет в Європі і дасть їм відповідну оцінку”, – цитує спікера Кремля інформаційне агентство РІА “Новости”. Пєсков підкреслив, що “ця новина звернула на себе особливу увагу російського керівництва”, тобто Путіна.


Американський сенатор Роб Портман вніс у Конгрес поправки у військовий бюджет на 2016 рік, які безпосередньо стосуються України. Перша поправка передбачає виділення 60 млн доларів для надання Україні протиартилерiйських радарів, оборонної летальної допомоги, безпілотних літальних апаратів, захищених систем зв’язку, а також забезпечення розвідданих у режимі реального часу. Друга поправка пропонує проаналізувати досвід воєнних дій на сході України.
“Необхідно оцінити зусилля США і НАТО в cхідній Україні, засвоїти уроки з тактики, методів і процедур, що використовуються росіянами і сепаратистами. Ця оцінка буде включати в себе, серед іншого, доповідь про наслідки російської інформаційної війни і наслідки конфлікту з використанням бронетанкової техніки”, – йдеться на офіційному сайті сенатора.
Нагадаємо, що 11 березня 2015 року США ухвалили рішення надати Україні безпілотники та броньовані військові автомобілі Humvee, системи зв’язку, радари для визначення мінометних і артилерійських позицій, прилади нічного бачення та інші засоби загальною вартістю 75 млн доларів. 
Раніше 15 американських сенаторів, які представляють обидві партії Конгресу, написали відкритого листа президенту США із закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру. Але президент США Барак Обама вважає, що на нинішньому етапі американська летальна зброя для України може тільки посилити конфлікт.
07.06.2015 12:58
Зеник Гаєцький

Таки догрався Путін,спровокувавши гонку озброєнь.Такої реакції світової спільноти і зокрема США.Кремль явно не очікував. Думав, обійдеться, як було з Грузією, Кримом...Втягнувшись у затяжну війну, Росія Путіна ризикує втратити ВСЕ і розвалитись на частини. Зброя, яка поки що тільки" розміщується",має властивість бути застосованою. Вибравши невдало театр дій в Україні, Путін і тут прорахувався. .. Є великий ризик того, що цей театр перекинеться в Росію насамперед.І є підозра, що Путін самостійно не схаменеться. Хто і що його зупинить? І чи зупинить?


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4919 / 1.59MB / SQL:{query_count}