Євросоюз блокував ядерну угоду між Москвою і Будапештом на 12 млрд євро, в рамках якої “Росатом” повинен був побудувати два реактори на території Угорщини. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє британський часопис The Financial Times.
Активні контакти Володимира Путіна і прем’єра Угорщини Віктора Орбана на тлі загострення відносин ЄС із Росією через український конфлікт викликали роздратування у Європі. І єврочиновники знайшли привід заблокувати угоду, за якою Москва була готова надати Будапешту багатомільярдний кредит, ідеться в статті.
За даними The Financial Times, угоду відмовилася затверджувати організація Euratom, що здійснює регулювання ринку ядерного палива. Угода з “Росатомом” передбачала не лише будівництво, а й обслуговування двох реакторів, і Euratom не влаштував намір імпортувати ядерне паливо тільки з Росії. Газета стверджує, що Єврокомісія підтримала рішення регулятора. Водночас заборона на постачання палива ставить під загрозу весь контракт. Тепер Угорщині доведеться або знайти інше джерело постачання, або судитися з Єврокомісією.
В середині січня Росія та Угорщина уклали низку угод про торговельно-економічну співпрацю. Прем’єр-міністр Віктор Орбан, який приїхав до столиці РФ, пообіцяв виконати всі зобов’язання з будівництва частини газопроводу “Південний потік”. Росія ж погодилася надати Угорщині кредит на будівництво двох енергоблоків для АЕС “Пакш”.
А 17 лютого Путін приїхав до Будапешта. Австрійська газета Die Presse писала, що візит дозволив продемонструвати, що серед 28 держав Євросоюзу є країна, в якій лідера РФ, якого вважають небажаною персоною майже у всіх європейських столицях, “зустрічають із розкритими обіймами”. А головною метою російського лідера було створити “міні-коаліцію всередині ЄС”, що змогла би підірвати санкційну політику Європи щодо Росії.