Про це пише голландський сайт nos.nl у статті “П’ять питань щодо розслідування МН17”, посилаючись на прес-службу прокуратури Нідерландів, під керівництвом якої міжнародна група криміналістів (J.I.T.) проводить розслідування трагедії.
Крім того, в прокуратурі Нідерландів відзначають, що є серйозні свідчення на користь того, що спецслужби Росії намагаються зламати захист і проникнути в комп’ютерні системи голландських поліції та прокуратури.
Смартфони і лептопи, які слідчі використовували в Україні, і які мали контакт з місцевими інтернет-мережами, довелося знищити. Всі вони були інфіковані шпигунським програмним забезпеченням. У деяких випадках довелося навіть видалити домашні мережі поліцейських, оскільки вони також могли бути інфіковані, стверджує сайт nos.nl.
Члени міжнародної групи криміналістів зібрали і обробили понад мільйон документів, фото- і відеофайлів. Через такий величезний обсяг матеріалу довелося значно збільшити склад аналітичної групи. Аналіз численних фото- та відеозаписів, а також показів свідків підтверджує, що самохідний зенітний комплекс “Бук-М” був привезений з території Росії в Україну незадовго до трагедії.
Довідка |
Катастрофа Boeing-777 біля Тореза за кількістю загиблих стала найбільшою в історії авіації з 11 вересня 2011 року і увійшла в десятку найбільших за всю історію. Крім того, це – найбільша авіакатастрофа XXI століття на пострадянському просторі. Загалом на борту лайнера перебувало 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу – всі вони загинули. Серед пасажирів було 80 неповнолітніх, у тому числі троє малолітніх (віком до двох років). Також серед загиблих – шестеро провідних світових фахівців у галузі боротьби зі СНІДом, які летіли на міжнародну наукову конференцію в Мельбурні. Крім того загинули: сенатор від Лейбористської партії Нідерландів Віллем Віттевен, співзасновник і голова фонду PharmAcces, який опікується охороною здоров’я в країнах Африки, Юпп Ланге, відомий австралійський письменник Ліам Девісон, прес-секретар Всесвітньої організації охорони здоров’я Гленн Томас.
|
Тепер експертам необхідно не тільки виявити коло конкретних підозрюваних і зібрати докази проти них, а й представити суду факти і свідчення, достатні для винесення обвинувального вироку. Саме над цим зараз і працює прокурорська міжнародна група криміналістів. Остаточні підсумки розслідування аварії пасажирського літака Malaysia Airlines буде оприлюднено до липня 2015 року.
Нагадаємо, що малайзійський Boeing-777, який здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур, зник з екранів радарів 17 липня 2014 року орієнтовно о 16.20. Літак упав поблизу села Грабове в районі міста Торез Донецької області (неподалік кордону з Луганською областю). За словами очевидців, лайнер вибухнув у повітрі, тіла загиблих розкидало в радіусі чотирьох кілометрів.
Майже одразу СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмови одного з тодішніх лідерів бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником Головного розвідувального управління генштабу РФ Василем Гераніним, де він доповідає про скоєний злочин.
26 липня 2014 року представник Білого дому Джошуа Ернест заявив, що у катастрофі винен президент Росії Володимир Путін. 7 вересня прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Разак повідомив, що
рейс MH17 був збитий ракетою “земля-повітря” в районі, контрольованому проросійськими бойовиками. 12 вересня голландський головний прокурор у справі катастрофи Boeing-777 Фред Вестербеке виступив із заявою про те, що найбільш вірогідною версією є ракетна атака літака із землі. У грудні стало відомо, що міжнародне слідство розглядає чотири версії катастрофи, основна з яких – ураження літака ракетою “земля-повітря” з установки “Бук-М”.