Плече громадськості

Громадські організації Львова найактивніше в Україні намагаються протидіяти корупції

Громадські організації Львова найактивніше в Україні намагаються протидіяти корупції

У четвер, 18 грудня, у Службі безпеки України, з ініціативи громадських організацій у рамках діяльності створеної за Указом Президента України Між­відомчої робочої групи з питань протидії корупції відбулось засідання представників громадських організацій, де йшлося про нагальні проб­леми протидії корупції та роль неурядових українських та міжнародних орга­нізацій. У Києві зібралися представники ГО зі Львова, Одеси, Сум та Криму. Також були присутні ке­рівники Асоціації правників, Спілки юристів, Спілки адвокатів, Академії правових наук, Асоціації адвокатів України та представники проекту Ради Європи "Підтримка належного урядування: проект проти корупції в Україні-UPAC". У столиці представники громадських організацій закликали силовиків та громаду об'єднати зусилля "без компанійщини та політичної заангажованості".

sbu.jpg
Представники громадських організацій тепер часто гостюють в офісі УСБУ у Львівській області

"Активізація антикорупційної діяльності громадськості та здобуті правоохоронними органами результати отримали позитивний резонанс у сус­пільстві. Сьогодні кожен громадянин України нарешті почав відчувати реальну боротьбу правоохоронних органів з хабарниками і казнокрадами, в суспільстві почала формуватись нетерпимість до корупціонерів, і цьому СБУ завдячує, насамперед, активній позиції громадських організацій", - акцентував заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець. Й додав:

"Позиція Президента і позиція СБУ полягає у тому, що боротьба з корупцією має бути максимально прозорою, тому потрібно не лише слухати, що говорять громадські організації, а й виконувати їхні рекомендації".

Секретар Громадської Ради при СБУ Сергій Козьяков певен, що "в умовах кризи країна більше не може дозволити собі рівень корупції, який існує". "У такому стані у країни немає ресурсів для виживання. Навіть, якщо держава зменшує податки на один і навіть більше відсотків, то бізнес віддає 10 - 13% на корупцію", - наголосив він, інформує прес-служба СБУ. Пан Козьяков зауважує, що "боротьба з корупцією в умовах кризи має таке ж значення, що й застосування системних антикризових заходів".

Правники певні: інститут притягнення за корупційні діяння лише до адмінвідповідальності не став ефективним засобом боротьби з цим явищем. Головні  недоліки Закону "Про боротьбу з корупцією" - нечіткість формулювань, неврахування новітніх форм корупції, обмеженість кола суб'єктів корупційних діянь, невиправдано низький рівень санкцій. Під час столичної зустрічі присутні наголошували на тенденції до зростання рівня корумпованості працівників судових органів. При цьому віце-президент Спілки адвокатів України Петро Бойко констатував, що "порушення та закриття кримінальних справ стало товаром, причому у цьому злочинному "бізнесі" є факти, коли одна й та сама особа ставить свій підпис під ухвалами, що суперечать одна одній".

Суб'єктивний погляд

Теодор Дяків,

депутат Львівської міськради, член Громадського форуму Львова, голова Асоціації платників податків Львівщини

- На такому рівні зустріч керівництва Служби безпеки України з представниками громадських організацій у Києві відбулася вперше. Подібні зустрічі відбуватимуться й надалі, на них детально аналізуватимемо, які питання вирішені, а які - ні. Наше місто представляв я та Олег Мацех, координатор Громадського форуму Львова. Підбито підсумки роботи Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції у 2008 р. Хочу зазначити, що нині найактивніше в Україні зі силовиками в напрямі протидії корупції співпрацюють представники громадських організацій Львова. Запевняю, що такі кроки продовжуватимемо, не зменшуючи темпи. Й надалі систематично щоп'ятниці за участю ЗМІ в Управлінні Служби безпеки у Львівській області відбуватимуться засідання оперативної групи з протидії корупції, співголовами якої є представники СБУ та прокуратури області. Головне, аби наші напрацювання дали реальний та практичний результат. Хочу зазначити, що упродовж проведених цьогоріч таких оперативних засідань лише СБУ області спрацювала на "задовільно", чого не можна сказати про прокуратуру. "Задовільно" - це добра оцінка, адже раніше нічого подібного (у сенсі співпраці) не було. У столиці на центральний рівень - на розгляд центральної Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції - ми передали п'ять львівських справ. Зокрема, це стосується проблеми забудови у  парку "Знесіння", вилучення у громадян спільної власності (позбавлення нежитлових приміщень), невиконання міською владою судових рішень із тарифних питань та корупції у Державній митній службі (йдеться про незаконні та незареєстровані у Мін'юсті документи, які породжують корупцію).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5166 / 1.58MB / SQL:{query_count}