У поле зору правоохоронних органів може потрапити Петро Олійник, екс-голова Львівської обласної державної адміністрації, а сьогодні - заступник голови Секретаріату Президента та представник Президента України у Верховній Раді
Скандал довкола судді Зварича набирає обертів. У поданні на арешт екс-представника Феміди, яке Генеральна прокуратура подала до Верховної Ради України, чітко зазначено, що хабар Зваричеві передавали у службовому кабінеті Олійника.
"Залізний І.І., маючи при собі 100 тисяч доларів, прибув до службового кабінету голови Львівської обласної державної адміністрації Олійника П.М., де зустрівся зі Зваричем І.С. Під час розмови, яка відбулася між Залізним і Зваричем, останній погодився за хабар у розмірі 100 тисяч доларів використати своє службове становище голови Львівського апеляційного адміністративного суду та владні повноваження судді вказаного суду в інтересах працівників ПП "Оліяр". Отримавши згоду Зварича на одержання хабара та його запевнення в тому, що Львівським апеляційним адміністративним судом буде прийнято рішення про залишення в силі постанови суду першої інстанції, Залізний одразу там же, в кабінеті голови Львівської обласної державної адміністрації, у присутності Олійника П.М. дав, а Зварич одержав від того як хабар 100 тисяч доларів..." - йдеться у поданні Генпрокуратури.
Тож тепер Верховна Рада, ймовірно, вимагатиме від Віктора Ющенка усунути Петра Олійника від виконання посадових обов'язків та провести щодо нього службове розслідування. З відповідним проектом постанови до своїх колег вже звернулися бютівці Андрій Портнов, Святослав Олійник та регіонал Вадим Колесниченко з Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.
- Людина, яка замішана у таких справах, не може представляти Президента України у Верховній Раді, адже це дискредитує два вищі органи влади держави. Ми вимагатимемо анулювати перепустку Петра Олійника до Верховної Ради та встановити у його кабінеті на Банковій засоби відео- та аудіоспостереження, щоб подібного не відбувалося й у стінах Секретаріату Президента", - сказав "Пошті" народний депутат України від фракції БЮТ Володимир Пилипенко.
Бютівці вже неодноразово робили заяви й натяки, спрямовані на дискредитацію одного з "любих друзів" Президента, тож однозначно використають і цей момент.
Сам Петро Олійник наступного дня після обшуку Львівського адміністративного апеляційного суду заявив "Пошті", що йому нічого не відомо про суддю Зварича і його справи. "Я перебуваю в Києві і нічого не знаю про цю справу", - сказав пан Олійник.
Після подання Генпрокуратури, в якому, зокрема, вказано, що екс-голова ЛОДА дав свідчення правоохоронцям щодо епізоду в його кабінеті, Петро Олійник у коментарі одному з українських видань назвав описані події "видумкою" та спростував, що свідчив у справі судді Зварича. Дати свідчення у Генпрокуратурі пан Олійник мав лише учора. За словами Петра Олійника, з жовтня 2007-го до квітня 2008 року він більшу частину часу перебував на лікуванні, перенісши за цей період дві складні операції та важку реабілітацію, тож практично увесь жовтень 2007 року він провів у лікарні після операції у клініці "Рудольфінергаус". "Я тоді переніс дві дуже складні операції", - стверджує заступник глави Секретаріату Президента.
Пан Олійник не відкидає факту знайомства з підприємцем Залізним. І навіть визнає, що просив його про матеріальну допомогу суду,.. який очолював Зварич. "Влітку 2007 року від Міністерства оборони до судової адміністрації було передано приміщення для потреб Львівського апеляційного адміністративного суду. Після армії цю будівлю залишили в жахливому стані. Проводка вирвана, крани вирвані, фекалії плавали по приміщенню... Судова адміністрація відмовилася фінансувати ремонт. Я написав листи трьом десяткам бізнесменів про допомогу. Це був вимушений крок", - зізнався Олійник.
Петро Олійник переконаний, що згадка його прізвища у справі Зварича є політичною провокацією. А вчора прес-служба Президента України поінформувала, що Петро Олійник подав позов до суду про захист честі і гідності. "Заступник глави Секретаріату Президента, представник Президента у Верховній Раді Петро Олійник називає наклепом на нього інформацію про нібито передачу коштів у його службовому кабінеті під час перебування на посаді голови Львівської обласної державної адміністрації у жовтні 2007 року, яка була поширена у зв'язку зі справою судді Львівського апеляційного адміністративного суду І. Зварича", - йдеться у повідомленні.
Тим часом Верховна Рада 438 голосами позбавила недоторканності суддю Ігоря Зварича, який досі перебуває у розшуку.
А в середу, 17 грудня, у Львові працівники СБУ затримали адвоката Володимира Косенка, в якого, нагадаємо, голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич позичив майже 2 мільйони доларів. На прес-конференції
9 грудня пан Зварич називав Володимира Косенка "своїм товаришем, в якого позичив 1,9 млн грн під заставу земельного паю своєї рідної сестри, щоб перебудувати будинок неподалік Львова, який будує ще з 1995 р.".
Прес-служба УСБУ у Львівській області надала "Пошті" вкрай скупу інформацію: затримали Косенка "за підозрою у розкраданні майна в особливо великих розмірах". Відомо також те, що "стосовно Косенка порушено кримінальну справу". У прес-службі категорично відмовилися повідомити, за якою саме статтею Кримінального кодексу і де зараз перебуває затриманий.
18 грудня "Пошта" запитала начальника ГУ МВСУ у Львівській області Василя Пісного, чи має стосунок львівська міліція до затримання адвоката Косенка та цієї справи. "Це справа СБУ, вона її розслідує разом із Генеральною прокуратурою України. Справді, такого громадянина затримали. Але слідство провадить СБУ, тому детальніше нічого не можу сказати. Це їх справа та їх підслідність", - повідомив керманич правоохоронців Львівщини.
На уточнення, чи має запитання до адвоката Косенка міліція, пан Пісний зазначив, що "має, і запитань до Косенка є багато, тому разом працюватимемо". Щоправда, щодо якої саме кримінальної справи у міліціянтів є запитання до затриманого, Василь Пісний не уточнив.
Нагадаємо, що саме адвокат Косенко 29 листопада 2005 р. запізнився на зустріч з екс-губернатором Львівщини Степаном Сенчуком, якого жорстоко розстріляли того ж дня з автомата Калашникова при в'їзді до Львова - у Брюховичах. Особу Косенка, зокрема, пов'язують із фінансовою групою, котра займалася процесами санації на ВАТ "Львівсільмаш". Cправою резонансного вбивства Степана Сенчука займається саме ГУ МВС України у Львівській області.