Гарував для злодія?

Через наївну довірливість та власну легковажність у потязі можна позбутися зароблених грошей

Через наївну довірливість та власну легковажність у потязі можна позбутися зароблених грошей

zaliznycja.jpg 

Заробітчанин із Закарпаття, який потягом Київ - Чоп повертався зі столиці, через свою легковажність позбувся зароблених 22 тисяч гривень, 200 доларів і щойно купленого золотого ланцюжка. Власне в купе пасажирського потяга потерпілий познайомився із
47-річним чоловіком, який досить швидко увійшов до нього в довіру. Слово за слово, розговорилися, випили пива. Заробітчанин почав розповідати про себе. Похизувався заробленою сумою грошей у Києві. Не забув похвалитися обновкою - нещодавно придбаним золотим ланцюжком. На все це швиденько спокусився пасажир-сусід - банально витягнув гроші та золотий виріб із кишені куртки балакучого заро­біт­чанина, коли той вийшов із купе. Злочин стався на станції Стрий.

Утім довго тішитися поцупленим злодієві не довелося. Правоохоронці по гарячих слідах упродовж доби знайшли ласого до чужих грошей чоловіка. "Ми спрацювали оперативно, виконавши досить великий обсяг роботи. Зокрема, з'ясували, де підозрюваний чоловік вийшов із потяга. На вокзалі опитали таксистів, встановили, в яке таксі він сідав. Як виявилося, підозрюваний доїхав до міста Долина Івано-Франківської області. Вже на місці опитали багатьох людей. Мали попередню ін­формацію, що особа, яку розшукуємо, може перебувати в одному з барів. Згодом "відпрацювали" мало не всі такі заклади міста. Як наслідок - врешті-решт в одному з барів затримали чолов'ягу, який за зовнішніми ознаками був схожий на того, кого розшукували", - розповів "Пошті" начальник від­ділу карного розшуку Лі­ній­ного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Олександр Доленко. Щоправда, чоловік спочатку намагався чинити опір співробітникам карного розшуку, а згодом - накивати п'ятами, та не вдалося. "Під час затримання він хотів зняти зі себе речовий доказ - поцуплений золотий ланцюжок. А от із вкрадених у заробітчанина грошей у нього залишилося лише 5 тис. грн. Стосовно решти суми, то за той час, поки ми його розшукували, він вже устиг погасити кредит", - продовжує співрозмовник. Власне при собі мав квитанції про сплату кредиту... за чужі гроші. Затриманий (а він є безробітним) не є ані професійним злодієм, ані крадієм-гастролером, однак свою справу зробив вправно. Просто спокусився на чуже, а можливо, економічна криза штовхнула його до скоєння цього злочину...

Ведмежа послуга правоохоронцям

Як уже писала "Пошта", внаслідок значного збільшення кількості безробітних через масові скорочення, по всій Україні варто очікувати погіршення криміногенної ситуації. Сплеск злочинності може бути й на залізниці. Водночас О. Доленко запевняє: "Ситуація на Львівській залізниці, яка функціонує на території семи областей Західної України, зараз контрольована. Всі пасажирські потяги й електрички Львівської залізниці супрово­джують міліціонери. Правоохоронці працюють у посиленому варіанті несення служби". "Загалом усі 35 пограбувань, 4 розбійні напади та одне вбивство, які були скоєні цьогоріч, розкриті. На жаль, не всі кра­діжки розкриті. Цей показник був би більшим, якби досі діяли іменні залізничні квитки. Адже миттєво не можемо встановити осіб, які виходять на станціях. Потрібно провести надто великий обсяг роботи, аби з'ясувати, хто і де вийшов із потяга", - каже співрозмовник.

Власне скасування у системі "Експрес" іменних залізничних квитків (такий продаж діяв упродовж п'яти років) ускладнило міліціянтам розкриття злочинів. Нагадаємо, що Мі­ніс­терство транспорту та зв'язку України ліквідувало такий порядок продажу квит­ків у листопаді минулого року. Така собі ведмежа послуга для стражів порядку. "До цієї від­міни ми мали майже 100% розкриття усіх крадіжок, скоєних у потягах. Зараз розкриваємо майже кожну другу крадіжку", - каже О. Доленко. За допомогою згаданої системи правоохоронці також швидше знаходили осіб, яких підозрювали у скоєнні тяжких злочинів. Адже, вчинивши злоді­яння, особа може сісти у будь-який потяг, і ніхто не знатиме, в який бік вона подалася.

Наведу приклад, коли іменні залізничні квитки допомогли оперативникам розкрити крадіжку особистого майна. Так, в Івано-Франківську у пасажирському потязі у бізнесмена вкрали 10 тис. євро. І саме завдяки таким квиткам встановили злочинців - це були два брати, які ще не встигли "спустити" вкрадені гроші. Міліці­янти завітали до хати саме тоді, коли брати акурат перераховували гроші...

Хоча стражі порядку неодноразово зверталися до Мінтрансу з вагомими аргументами щодо необхідності повернення іменних квитків, але, на жаль, на ці заклики урядовці не зважають. Тим паче, скасування іменних квитків на залізниці само собою породжує спекуляцію. Особливо під час літніх відпусток та новорічно-різдвяних свят.

ОЗГ немає,
але турбують неповнолітні снайпери

Силовики кажуть, що злочинних груп, які спеціалізуються на крадіжках у потягах, наразі немає. Тим часом зараз у Стрию триває суд над членами ОЗГ, які скоювали крадіжки та розбійні напади у пасажирських потягах (зокрема і на заробітчан, які з грішми поверталися з Росії). Молодики виводили своїх жертв у тамбур, жорстоко їх били та забирали зароблені кошти. За словами О. Доленка, затримані вже чотири роки поспіль перебувають під вартою, чекаючи на вирок суду.

Окрім крадіжок у громадян, на залізниці під приціл злочинців потрапляє й розукомплектування верхньої будови колії (світлофори, стрілочні переводи, рейсові та дросельні з'єднувачі, які у своєму складі мають дорогоцінні метали), що у подальшому позначається на безпеці руху потягів. Особливо є такі крадіжки на Закарпатті, де їх вчиняють особи циганської народності. Поцуплені деталі вони згодом здають на пункти прийому брухту.

Стражів порядку турбує й традиційна проблема з биттям вікон пасажирських потягів та електричок, а також лінз світлофорів. За небезпечні хуліганські витівки безконтрольних неповнолітніх снайперів, які жбурляють каменюками, згодом штрафами розплачуються їхні батьки, які неналежно їх виховують. Найбільше таких "забав" на влучність, що можуть загрожувати здоров'ю і навіть життю пасажирів, фіксують під час літніх та зимових канікул у Львові (в ра­йоні ст. Підзамче та вул. Варшавської), Тернополі та на ділянці від Бродів до Здолбунова. Тому своїх дітей варто контролювати, аніж опісля, й так із затягнутого паском сімейного бюджету, сплачувати штраф.

Корисні поради для ґав

Щоби з вами у потязі не трапилася неприємна ситуація, зокрема ваш багаж (гроші та цінні речі) не привласнили злодюжки, дбайте про власні речі, будьте пильними та уважними. І завжди пам'ятайте: для крадіїв головними помічниками стають наївна довірливість та легковажність пасажирів залізниці! Зі сусідами по купе спілкуйтеся з розумом, але не відкривайте душу. А тим паче - не розпивайте з незнайомцями спиртних напоїв! Позаяк заради чорної справи, крадії вдаються до різних методів досягнення мети - можуть до кави, коньяку чи горілки підсипати хімічні препарати, які впливають на  свідомість людини. І у жодному разі, коли виходите у коридор вагона, туалет чи на перекур у тамбур, навіть на короткий час не залишайте в купе мобільний телефон, годинник, сумочку чи барсетку з грішми та документами!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4668 / 1.61MB / SQL:{query_count}