Тотальна криміналізація

Через економічну кризу очікуймо частіших випадків вуличних пограбувань, квартирних крадіжок та валютних шахрайств

Через економічну кризу очікуймо частіших випадків вуличних пограбувань, квартирних крадіжок та валютних шахрайств

criminal.jpg 

Львівщину, як і Україну загалом, невдовзі чекають погіршення криміногенної ситуації та активізація злочинності. Причина таких майбутніх реалій - фінансово-економічна криза, яка стрімко поширюється теренами нашої держави. Кричущим прикладом вже стала спроба пограбування столичної автозаправки молодим чоловіком, який через втрату роботи не мав чим сплатити кредит.

"Наразі якоїсь активізації злочинності у Львові не спостерігається. Як буде далі - побачимо. Зараз злочинність поки що залишається на тому ж рівні. Скажімо, немає збіль­шення кількості незаконних заволодінь автотранспортними засобами. Радше, навпаки, у зимовий період в нашому місті меншає викрадень автівок. Пояснення просте - містом у негоду важче пересуватися", - зазначив "Пошті" Ігор Цікало, начальник управління міліції м. Львова.

Також співрозмовник запевняє, що дещо поменшало квартирних крадіжок. Мовляв, на таку ситуацію вплинуло те, що правоохоронці затримали кіль­ка серйозних груп "домушників". На злочинному рахунку однієї - майже два десятки квартирних крадіжок в обласному центрі. Хоча рівно місяць тому, коли мешканці Львівщини активно забирали власні гроші з банківських депозитів, "Пошта", навпаки, писала про збільшення кількості квартирних крадіжок. Але тоді, нагадаємо, жоден із львівських високопосадових правоохоронців, на жаль, так і не спромігся офіційно це нам підтвердити - щоб не було ажіотажу серед населення. Ігор Цікало також каже, що поки що не зросла й кількість розбійних нападів у місті.

У розмові з "Поштою" Богдан Шкарада, екс-головний міліціонер Львова та Львівської області, запевнив: через економічну кризу нас таки чекає спалах злочинності. "Звісно, негативні тенденції, зокрема заборгованості з виплати заробітної плати, масові звільнення працівників (відповідно, збільшення кількості безробітних) ще й як вдарять по кишенях громадян, що є додатковим негативним чинником розвитку криміногенної ситуації в області. Брак фінансів спонукатиме насамперед соціально незахищені верстви населення до скоєння тих чи інших злочинів", - вважає Богдан Шкарада. А якщо врахувати, що сучасна молодь звикла жити, як то кажуть, на широку ногу, то й поготів злочинів суттєво побільшає! Співрозмовник прогнозує, що економічна криза невдовзі призведе до збільшення кількості насамперед вуличних пограбувань, крадіжок (зокрема й квартирних) та шахрайств.

Запобігти тотальній криміналізації суспільства та зростанню рівня злочинності таки можна. У пана Шкаради (за плечима він має понад 30-річний досвід роботи у правоохоронних органах - "Пошта") є кіль­ка надійних рецептів, аби згодом міліціянтам вже "не бити по хвостах, а, навпаки, працювати на випередження злочинів". "Отож, правоохоронцям доцільно розробити низку чітких профілактичних заходів для протидії злочинності на території Львова й області та забезпечення громадської безпеки жителів. По-перше, це стосується патрулювання території, до якого слід активно залучати не лише працівників патрульно-постової служби, але й співробітників ДАІ, спецпідрозділу "Беркут" та Державної служби охорони. Себто, посилити маршрути у най­більш криміналізованих місцях", - каже пан Шкарада.

По-друге, задля запобігання крадіжок, чи то квартирних, чи з крамниць та супермаркетів, варто посилити охорону цих об'єктів. І тут уже міліціянти мали б краще інформаційно працювати з населенням чи підприємцями, наголошуючи на необхідності, скажімо, встановлення технічних засобів охорони - сигналізації. Під прицілом злочинців можуть опинитися й крамниці у селах та кіоски. Співрозмовник прогнозує суттєве збільшення випадків шахрайств - особливо тих, які пов'язані з обміном валют. "Через нестабільність на валютному ринку знову на наші вулиці та ринки повернуться так звані "міняйли", як це було у минулі роки. Люди йтимуть купувати "зелені" чи євро до валютних перекупників через нижчий курс, але тут їх можуть чекати неабиякі неприємності. Валютні шахраї робитимуть свою "чорну справу", тож варто бути вкрай обережними", - попереджає співрозмовник. Через кризу побільшає й шахрайств у банках.

Пан Шкарада наголошує, що питання запобігання злочинності не завадило б розглянути і на виконкомі Львівської міської ради. Адже вирішення проблем громадської безпеки безпосередньо залежить й від тісної взаємодії з органами місцевої влади та самоврядування. "Ясна річ, що неосвітлені вулички ще й як сприятимуть скоєнню, скажімо, пограбувань. Відповідно, самі правоохоронці мають детально проаналізувати місця, де найчастіше стаються злочини, і звернутися до влади міста з проханням сприяти якнайшвидшому їх освітленню. Наприклад, саме це питання й винести на міськвиконком", - каже він. Співрозмовник певен, що економічна криза призведе й до збільшення кількості п'яничок (дарма, що нещодавно суттєво подорожчали спиртні напої - "Пош­та"). Так чомусь повелося, що кризи та депресію українці звикли заливати горілкою. Міліцейська ж статистика свід­чить, що чимало злочинів ста­ється саме під впливом оковитої.

Столична міліція в особі головного міліціонера Києва Віталія Яреми вже попередила жителів про ріст корисливих майнових злочинів через погіршення економічного стану. Зокрема, столичні стражі порядку очікують повторення злочинів, які були поширені в 1990-х рр. - як-от різні "лохотрони", шахрайство з боку валютних перекупників. Відтак, киян уже закликали бути пильнішими і не піддаватися на провокаційні пропозиції шахраїв. Натомість львівські стражі порядку на жодне аналогічне попередження населення наразі, на жаль, не спромоглися!

У вівторок міністр МВС Юрій Луценко закликав українців "думати про безпеку і на вулиці, і в будинках", бо збільшилася кількість людей, що втратили роботу, і є випадки, коли такі особи починають скоювати злочини заради фінансової наживи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4856 / 1.6MB / SQL:{query_count}