Патрулем по хуліганах

Темні парки, вулиці та під'­їз­ди Львова колись наче магні­том притягували злочинців. Схоже траплялося й в інших містах області. Власне ця глуха темнота стала "товаришем" для однієї зухвалої злочинної групи, яка кілька років тому вчинила низку жорстоких розбійних нападів на дівчат та жінок у Львові.

patifon.jpg 

Темні парки, вулиці та під'­їз­ди Львова колись наче магні­том притягували злочинців. Схоже траплялося й в інших містах області. Власне ця глуха темнота стала "товаришем" для однієї зухвалої злочинної групи, яка кілька років тому вчинила низку жорстоких розбійних нападів на дівчат та жінок у Львові.

Молодики били своїх жертв по голові та забирали сумочки та цінні речі. Опісля потерпілі ще довго оклигували від перенесеного жахіття та важких травм. Врешті-решт групу злочинців таки вдалося затримати і львів'яни зітхнули з полегшенням, адже тоді місто трусило не на жарт. Львівські правоохоронці запевняють "Пошту", що сьогодні подібних резонансних випадків ані в обласному центрі, ані в інших містах регіону не­має й мешканці можуть бути спокійними. Щоправда, кажуть, що на неосвітлених вулицях таки є більша ймовір­ність скоєння злочинів. Власне, й досі не всі парки Львова (всього їх є 18) мають належне освітлення. Отож, гуляйте на здоров'я у зелених зонах, але бажано у світлу пору дня.

Сергій Маруняк, заступник начальника управління міліції Львова з громадської безпеки, повідомив "Пошті", що з настанням холодів у львівських парках традиційно меншає злочинів. Пік криміналів у зелених зонах, припадає на теплу пору року. Загалом у 2008 році у Стрийському парку сталося три злодіяння, і всі вдалося розкрити. Один із них: юнаки, жителі Пустомитівського ра­йону, у цьому парку грабували неповнолітніх, використовуючи макет пістолета. Забирали у них мобільні телефони та гроші. Згодом ми їх затримали", - каже С. Маруняк.

А ось у парку по сусідству - культури та відпочинку ім.
Б. Хмельницького - минулого тижня знайшли мертвим із ножовими пораненнями 24-річ­ного раніше засудженого городянина. Провівши оперативно-розшукові заходи, затримали 25-річного також раніше засудженого львів'янина. За інформацією прес-центру обласного управління міліції, вночі 31 жовтня він убив ножем потерпілого під час сварки після спільного вживання спиртних напоїв. "У парку "Високий замок" цьогоріч сталося два злочини - розбій та пограбування. Обидва злочини вдалося розкрити", - каже С. Маруняк.

Уже наче не сачкують,
але є некомплект 

Задля громадської безпеки на теренах Львівщини стражі порядку пропрацювали  низку заходів. Насамперед, із переходом на осінньо-зимовий період у вечірній та нічний час побільшало патрулів на вулицях (міліціонерів патрульно-постової служби) та дещо змінено їхню дислокацію. "Акцент зроблено на центральних частинах міста, автобусних зупинках, а також там, де ще є темні вулички", - зазначив "Пошті" начальник штабу-заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Дитюк. Співрозмовник також запевняє, що сьогодні працівники патрульно-постової служби "сумлінніше ставляться до своєї роботи і не сачкують".

Сергій Маруняк повідомив, що у місті ввечері та вночі також побільшало піших патрулів. Загалом є майже п'ять сотень працівників патрульно-постової служби. Натомість ще є некомплект у складі 80 осіб. Вулиці Львова також патрулюють 18 автомобільних екіпажів - по три на кожен район. "Звіс­но, це замало для Львова. Але що поробиш -  бракує пального", - говорить С. Маруняк. Принагідно співрозмовник наводить паралель, якою є забезпеченість патрулями у Мюнхені з 1,2-мільйонним населенням - там п'ять тисяч патрулів. Окрім цього, на вулицях німецького міста обладнано майже п'ять сотень відеокамер (для порівняння: у Львові наразі їх лише 30). "Німці вважають це місто найбільш безпечним у всій Європі", - додає він.

"Барсеточники"
знову в моді

Володимир Дитюк говорить, що у 2008 р. у Львівській області на 25% поменшало пограбувань. В офіційній міліцейсь­кій статистиці їх майже 800. Лідирують за кількістю пограбувань міста Дрогобич, Червоноград та Стрий. В обласному центрі вже сталося 440 пограбувань. Найбільше у Залізничному, Личаківському та Сихівському районах. Злочинці цуплять не лише мобільні телефони. Правоохоронці попереджають: знову "в моді" як у Львові, так і в області виривання з рук у чоловіків барсеток. Тому додаткова обачність та уважність не завадять. Одного такого юнака, ласого до чужих барсеток, міліціонери затримали у Сихівському районі.

"Зелений змій"
і хуліганство

Щодо хуліганства, то цього року в регіоні сталося 542 таких випадки, з яких 80% вдалося розкрити. Зазвичай це хуліганство на побутовому ґрунті після вживання спиртних напоїв. Скажімо, компанія перехиляє не одну чарчину оковитої, а згодом "зелений змій" затьмарює усім розум й вони починають лупцювати один одного до крові. Якими б релігійними не були мешканці нашого регіону, але пияцтво стає причиною більшості побутових хуліганств. "Найбільше цього року хуліганили у Жовківському, Сколівському та Сокальському районах області, а також у місті Червонограді", - говорить начальник штабу обласного управління міліції. У Львові ж найбільше випадків хуліганства трапляється традиційно у центрі міста.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4624 / 1.59MB / SQL:{query_count}