А ви здали кулемет?

Із1 листопада на Львів­щи­­ні триває місячник здачі зброї

Із1 листопада на Львів­щи­­ні триває місячник здачі зброї

Нагадаємо, що незаконне зберігання зброї, боє­припасів, вибухівки - це злочин, за який законом передбачено кримінальну відповідальність.  Згідно з ч. 1 ст. 263 КК України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Громадяни, які добровільно звернуться до міліції, аби здати броню чи вибухівку, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Разом з тим, дозвільною системою передбачено легалізацію мисливських рушниць в тому разі, якщо вони після експертного дослідження будуть визнані технічно справними. МВС наголошує, що пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструються у випадках і в порядку, визначеним чинним законодавством України.

Попередній аналогічний всеукраїнський місячник проводили цьогоріч у березні. За інформацією Департаменту громадської безпеки МВС України, навесні українці добровільно здали до міліції майже п'ять тисяч одиниць зброї, в тому числі 260 - на­різної, армійських зразків, 258 - нарізної мисливської, понад 3,7 тис. - мисливської гладкоствольної, 1,8 тис. одиниць спеціальних засобів (газових пістолетів, револьверів), а також понад 24 тисячі боєприпасів до зброї армійських зразків та понад 17 тисяч  - до нарізної мисливської. І це не весь арсенал. Громадяни добровільно здали майже 8 кі­лограмів вибухових речовин, 121 детонатор, понад 450 снарядів, 60 - мін, 39 - гранат та 5 - запалів до гранат.

Начальник відділення дозвільної системи ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Цікало повідомив "Пошту", під час весняного масового роззброєння мешканці області добровільно здали 141 одиницю вогнепальної зброї, 128 - газової, десять одиниць нарізної мисливської зброї. За словами співрозмовника, броню можна здати у райвідділах міліції. Там її приймуть по книзі обліку, видадуть спеціальну квитанцію, а згодом у експертно-криміналістичному центрі перевірять, чи бува не було скоєно з неї  яких злочинів. Зазвичай здають зброю, залишену ще від дідів, або ж хтось виїхав. "Коли зброя зареєстрована, то вона майже не стріляє. Коли ж не зареєстрована, то її можуть використовувати у злочинних цілях", - говорить В. Цікало.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5022 / 1.54MB / SQL:{query_count}