Гроші, які жителі Львівщини забирають із банків додому, ваблять квартирних злодіїв
Відколи мешканці Львівщини, як і, зрештою, всієї України, почали активно забирати власні кошти з банків (насамперед через недовіру до фінансової системи), в області побільшало квартирних крадіжок. Отож, як бачимо, злодії не сплять і тримають руку на пульсі.
Правда, в області й без банківського ажіотажу крадіжок із помешкань не бракувало. Радше навпаки - Львівщина постійно потерпала й потерпає від цього виду злочину. У постійній зоні ризику Львів, Червоноград та Дрогобич. Безпосередньо у місті Лева від "домушників", згідно з міліцейською статистикою, найбільше страждають жителі Сихівського району та мікрорайону Рясне.
Як уже писала "Пошта", у Львові та області маємо невтішну ситуацію з розкриттям квартирних крадіжок. Незважаючи на поліпшення техніки боротьби з цими злодіями, "домушники" постійно вдосконалюють своє "ремесло" та випереджають міліцію.
Те, що на Львівщині впродовж останнього часу зросла кількість квартирних крадіжок, "Пошті" підтвердили й у правоохоронних органах. Утім, офіційно цього ніхто не хоче говорити - аби не було ажіотажу серед населення. Скажімо, начальник управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львівській області Олександр Синявський у розмові з "Поштою" запевнив: крадіжки з помешкань не пов'язані з тим, що жителі Львова та області почали активно забирати кошти з банківських установ.
О. Синявський зазначив, що міліція активно боролася досі й надалі не милуватиме квартирних крадіїв. Свідченням сказаного є затримання цього тижня злочинної групи, яка спеціалізувалася на привласненні майна з чужих квартир. На рахунку затриманих молодиків майже два десятки помешкань в обласному центрі. П'ятьом із "домушників" правоохоронці вже надягнули кайданки. Аналогічне чекає ще кількох.
Аби не стати жертвами квартирних злодіїв, керівник прес-центру обласного управління міліції Денис Харчук дав низку слушних порад городянам та жителям Львівщини. "Варто обладнати квартиру чи будинок засобами сигналізації. Це робить і державна служба охорони, працівники якої з часу надходження сигналу прибувають на об'єкт до 5 хвилин, - каже співрозмовник. - Також у квартирі надійними мають бути вхідні двері. На вікна перших поверхів краще ставити міцні ґрати. Якщо ж мешканець їде з міста на довший час, то бажано квартиру без нагляду родичів чи знайомих не залишати". Ну і, звісно, якщо ви є господарем кругленької суми грошей, то не тримайте їх... у звичайнісінькій банці, не скупіться на придбання сейфу. Ясна річ, це значно надійніше та безпечніше.