Тримайтеся за гаманці

Штовханина та неуважність - "друзі" кишенькових злодіїв

Штовханина та неуважність - "друзі" кишенькових злодіїв

Львів потерпає від кишенькових злодіїв. З ними й наче борються правоохоронці (є навіть спеціальний оперативно-пошуковий сектор у міському та обласному управлінні міліції), але крадіжок гаманців та мобільних телефонів у місті  не меншає. Особливо у переповненому транспорті. Розкривати ж міліціонерам такі злочини важко, хіба що впій­мати злодія за руку з гаманцем при свідках. Скажімо, у Львові нещодавно затримали... 70-річну бабцю, яка спеціалізувалася на чужих кишенях. І це вже не перше її затримання - така от жіночка-клептоманка. Наймолодшому затриманому злодію лише 14 років... Загалом нині у полі зору львівських правоохоронців понад півтисячі (!) осіб, схильних до кишенькових крадіжок.

 Зазвичай кишенькові злодії (більшість із них - наркомани, яким потрібні гроші на чергову дозу) виходять на промисел вранці з 8 до 10 год. й увечері з 18 до 20 год. - час пік, коли люди їдуть на роботу чи з роботи й у громадському транспорті є штовханина. У транспорті найпопулярніше місце для таких злодіїв - біля виходів, де скупчуються люди, піднімаються чи спускаються сходами. Найчастіше їхніми жертвами є неуважні городяни, особливо молоді жінки. У міському управлінні міліції "Пошту" повідомили, що гроші фактично нереально повернути, але на 60-70% є шанси знову стати власником свого мо­більного.

Іноді кишенькові злодії діють поодинці, частіше групами - по дві-три особи. Двоє відволікають та загороджують жертву від інших пасажирів, а третій - витягає гаманець. В автобусі помічники злодія починають штовхати пасажира чи сваритися з ним, активно жестикулюючи руками. Пасажир втрачає пильність, і в цей час йому лезом розрізають сумочку або відкривають її. Часто злодій підсаджується на сходинку переповненої маршрутки або трамвая, що полегшує йому "роботу". На ринку чи у крамниці злочинці заздалегідь шукають собі жертву, спостерігають за покупцями, які розраховуються біля каси: чи багато грошей у гаманці, куди людина його поклала. Залишається лише провести жертву до громадського транспорту й там вкрасти заплановане.

Правоохоронці дають кілька порад львів'янам, до яких треба прислухатися, аби не стати жертвою кишенькових злодюжок. Чоловікам не варто класти портмоне у задню кишеню штанів, бо це спрощує лиходію завдання. Також небезпечно носити барсетки із зовнішньою кишенею для мобільного, адже тоді витягти телефон дуже легко. Жінкам радимо гаманець і телефон покласти у таємну кишеню сумки - це зашкодить злодію їх намацати, а всліпу кишенькові злодії зазвичай не працюють. Щоб не довелося витягати гаманець серед натовпу чи у переповненому транспорті, дрібні гроші на проїзд краще покласти у верхню кишеню, а решту - у внутрішню. Жінкам сумочку треба тримати якомога ближче до себе і притискати до тіла рукою. Якщо ж з вами таки сталася неприємність, то варто негайно телефонувати до міліції.

У міліціонерів є два "рецепти", як зменшити кількість кишенькових злодіїв. Перший - влада Львова повинна остаточно впорядкувати зупинки громадського транспорту. Адже досвід свідчать: нишпорки заходять (чи виходять) у маршрутку чи з неї не на зупинках. Друге - якби водії маршруток перевозили таку кількість пасажирів, на яку вони й розраховані (а не напихали людей, як оселедців у бочці), тоді б, як кажуть у міліції Львова, кишенькових злочинів поменшало одразу на 50%. Є ще один "рецепт", але його на практиці наразі не застосуєш. Скажімо, в Німеччині у громадських місцях вивішують фото злодія, аби люди були обачними. В Україні цього не зробиш, бо це потрактували б як обмеження прав людини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4698 / 1.56MB / SQL:{query_count}