Настрій протесту

Соціолог зазначає, що люди все більше протестуватимуть проти суддів і правоохоронців 

Соціолог зазначає, що люди все більше протестуватимуть проти суддів і правоохоронців 

Протестні настрої проти суддів і правоохоронців постійно наростатимуть, бо громадяни сприймають судову та правоохоронну системи як захисників влади від самих українців. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила голова правління фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

“Люди не довіряють судовій гілці влади. Вони взагалі не довіряють нашим правоохоронним органам. Досить значна частина людей вважає, що суд Лінча – це єдиний спосіб поновити справедливість. І вони мають багато прикладів цього. Як пам’ятаємо, справа Макар вибухнула тоді, коли винних відпустили на свободу. Кожен день люди читають, принаймні в інтернеті, про схожі випадки, а така інформація досить швидко поширюється. Іноді по телебаченню бачать те саме, що закон не для всіх. Тому поширеною стала позиція, згідно з якою, закон треба брати у власні руки”, – заявила вона. 

На її думку, сколихнути всю країну може вбивство хіба що якогось популярного політичного лідера. “А так будуть локальні виступи на місцях, де такі події траплятимуться. Проте ці виступи будуть постійними. Така ідея поширюватиметься”, – вважає експерт.

“У нас наростають такі протести проти суддів. Тобто громадська думка починає судову, правоохоронну систему (міліціонерів, суддів, прокурорів) вважати не окремою гілкою влади, яка стоїть на сторожі правосуддя, а тими, хто захищає владу від самих громадян”, – наголосила Бекешкіна. 

ДО ТЕМИ

На початку квітня минулого року фонд “Демократичні ініціативи” та соціологічна служба Центру Разумкова провели опитування, яке показало, що громадяни вкрай негативно оцінюють діяльність правоохоронної системи в Україні. Діяльність міліції позитивно оцінили 26% , негативно – 64%; діяльність прокуратури – позитивно – 23%, негативно – 64%, діяльність судів – позитивно – 20%, негативно – 69%. Згідно з опитуванням, 38% населення вважають суд Лінча неприпустимим за жодних обставин. На думку 35% опитаних, самосуд загалом неприпустимий, але в окремих випадках може бути виправданим. 19% респондентів впевнені, що в умовах нашого життя самосуд – єдиний спосіб здійснити правосуддя.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4769 / 1.54MB / SQL:{query_count}