Упродовж 2012 року спостерігається стійка позитивна тенденція щодо зменшення кількості вчинених неповнолітніми злочинів. За цей рік вона скоротилась на 14,4%. Про це інформує прес-служба ГПУ.
Однак органи прокуратури під час перевірок додержання вимог Законів України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про міліцію” виявили суттєві порушення в діяльності державних органів профілактики, насамперед кримінальної міліції у справах дітей щодо попередження злочинності серед неповнолітніх.
Як зазначають у прес-службі Генпрокуратури, зазначеними органами не вживаються у повному обсязі заходи щодо стабілізації криміногенної обстановки серед підлітків. Не забезпечено своєчасного, повного та достовірного обліку неповнолітніх, які потрапили в конфлікт із законом, у зв’язку з чим вони залишаються поза профілактичним впливом. Профілактична робота з підлітками, які перебувають на обліку в органах кримінальної міліції у справах дітей, здійснюється формально та епізодично.
Як наслідок – більше 30% рецидивних злочинів вчинено підлітками, судимість у яких не знята і не погашена, в 11 регіонах держави виявлена рецидивна злочинність серед осіб, які перебувають на обліку в КВІ, найбільше – в Одеській, Харківській і Сумській областях. Повною мірою не вжито заходів до виявлення та притягнення до відповідальності дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, встановлення джерел придбання підлітками алкогольних напоїв і наркотичних засобів.
Третина підлітків, які вчинили злочини, ніде не працювали і не навчалися. Незважаючи на це, можливість працевлаштування дітей, які вступили в конфлікт із законом, як один із найбільш дієвих заходів профілактики підліткової злочинності практично не використовується, належна взаємодія з цих питань між державними органами профілактики відсутня. На усунення виявлених порушень закону Генеральною прокуратурою України внесено подання Міністру внутрішніх справ України.