Потреба лише якісної реформи

Політолог Андрій Окара наголошує, що європеїзувати українську міліцію треба за зразком Грузії, а не Росії

Політолог Андрій Окара наголошує, що європеїзувати українську міліцію треба за зразком Грузії, а не Росії

Поліцейська реформа в Україні має на меті не європеїзувати правоохоронців, а зробити їх схожими на російських, і паралельно – захистити чинну владу від народних виступів, вважає російський політолог Андрій Окара. На думку експерта, у цій реформі Україна мала б орієнтуватися не на Росію, а на Грузію, яка створила поліцію європейського зразка, інформує радіо “Свобода”. 

“Донедавна, якщо в інтернеті у пошуку російською ввести слово “милиционер”, можна було отримати виставку кримінальних новин: “міліціонер збив людину і втік”, “міліціонери катували підозрюваного пляшкою” тощо. Реформа міліції в Росії стала найбільшим розчаруванням. Змінилися атрибути, але залишився той самий тип відносин”, – каже Андрій Окара.

Як наголошує політолог, автори українського законопроекту та представники МВС, які апелюють до російського досвіду, не уявляють ситуації в Росії або це такий собі прояв русофільства через зміну назви “міліція” на “поліція”.

“ В Україні поліції хочуть залишити функцію захисту влади від народу. Поліцейський, маючи більше повноважень, стає більш грізною фігурою для пересічного українця. Влада готується протидіяти можливим народним виступам”, – додає Андрій Окара.

У свою чергу,  речник МВС Володимир Поліщук каже, що суть реформи не у зміні назви, а у перетворенні міліції з репресивного органу пострадянського зразка на сучасну правоохоронну службу, головна мета якої – надання сервісних послуг.

“До складу увійдуть деякі інші правоохоронні структури. Це і підрозділи МНС, і прикордонні війська та інші, які відповідають за безпеку людини та держави, – каже він. – Зміни є в процесі обговорення, нині діє шість робочих груп. Скільки це коштуватиме? Ідеться про велику суму, але як буде впроваджуватися реформа та її етапність – врахують фінансисти держави”.

А ось правозахисник Едуард Багіров вважає, що є й інші мотиви для реформування міліції у поліцію в Україні – фінансові. “Кожен новий закон передбачає бюджетне фінансування. Тендери виграють одні й ті ж компанії, і це стосується й МВС. Тож я припускаю, що ті кількасот мільйонів або мільярдів гривень підуть в чиїсь кишені або офшори”, – наголошує правозахисник, інформує радіо “Свобода”.

ДО ТЕМИ

Законопроект “Про поліцію” передбачає, що в разі його ухвалення український міліціонер стане поліцейським одразу ж після того, як набуде чинності новий кримінальний процесуальний кодекс. Це станеться 19 листопада 2012-го.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4107 / 1.55MB / SQL:{query_count}