У пошуках – до міліції, а не до екстрасенсів

Цьогоріч на Львівщині знайшли 56 безвісті зниклих громадян

Цьогоріч на Львівщині знайшли 56 безвісті зниклих громадян

З 1991 року по 1 липня 2012 року у Львівській області на обліку зі статусом “зниклі безвісті” перебуває 253 особи. За перше півріччя цього року міліціонери розшукали 56 безвісті зниклих, більше того, 31 із них оголосили в розшук ще у попередніх роках. Про це інформує прес-служба міліції Львівщини.

Як розповів заступник начальника обласного управління кримінального розшуку Сергій Богданов, на щастя, нічого прикрого із пропалими не сталося, практично усі, кого вдалося знайти, – живі-здорові. “Серед тих, хто зникав безвісті, є люди, які просто захотіли кардинально все змінити. Вони спеціально розривають з близькими всі стосунки та переїжджають в інше місто. Багато з них є бізнесменами, яким бізнес “не пішов”, або ті, хто взяв великі суми кредиту і намагався втекти від проблем. Також був випадок, коли до нас звернулася бабця та повідомила, що загубила свого “діда”. Ми його знайшли у Рівному. У своїх поясненнях чоловік зазначив, що йому набридло сидіти вдома і він вирішив подивитися Україну. Що найцікавіше, дідуся ми повернули в сім’ю, а вже через два тижні він поїхав в Одесу”, – розповів Сергій Богданов.

Міліціонери застерігають: коли зникла людина, родичі першочергово мають звернутися до них, а не до екстрасенсів! “На мою думку, до екстрасенсів взагалі не варто звертатися з тієї простої причини, що жодного разу вони не допомогли знайти людину, – каже Сергій Богданов. – А навіть нерідко екстрасенси про багатьох живих осіб, які є зниклими безвісті, кажуть, що вони померли, і пошуки є марними. Отож, я б не радив витрачати час і гроші на екстрасенсів”.

Коли зникають діти, то повідомити про це у міліцію потрібно негайно! Правоохоронці зазначають, що потрібно відійти від поняття, що пошуки зниклої особи, а тим паче дитини, розпочинають після трьох діб її зникнення. Якщо неповнолітнього немає півдня, то міліція відразу ж порушує кримінальну справу за фактом вбивства, з метою проведення всього комплексу оперативно-розшукових заходів. І, якщо зникла особа знайдеться, то цю справу закриють.

Зазвичай, діти зникають у сім’ях з певними соціальними проблеми. Крім того, зараз багато дітей тікає зі спеціалізованих інтернатів для неповнолітніх. Чимало дітей зникають безвісті саме влітку: хтось – у Карпати, хтось  у село до бабусі, а хтось у столицю. Трапляються випадки, коли діти зникають через дорослих, які випадково залишають їх у супермаркетах, розважальних центрах тощо.     

На пошуки однієї людини Міністерство внутрішніх справ України затрачає десятки тисяч гривень. До прикладу, якщо людина зникла у сільській місцевості, то на її пошуки залучають весь особовий склад кримінального розшуку. Крім того, залучають практично всіх працівників райвідділу, залежно від їхньої кількості. Подекуди, якщо є необхідність, то до пошуків людини залучають 200 – 250 бійців внутрішніх військ. При потребі долучається й громадськість.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4004 / 1.55MB / SQL:{query_count}