Луценка заарештували незаконно

Екс-міністр МВС виграв справу у Європейському суді, а його захист вимагатиме звільнення суддів Печерського райсуду 

Екс-міністр МВС виграв справу у Європейському суді, а його захист вимагатиме звільнення суддів Печерського райсуду 

У вівторок Європейський суд з прав людини у Страcбурзі задовольнив позов Юрія Луценка і визнав затримання та арешт екс-міністра вутрішніх справ незаконними. Через це держава Україна повинна виплатити йому 15 тисяч євро моральної компенсації. 

“Суд визнав порушення статті 5-ї Європейської конвенції з прав людини – незаконність утримання під вартою Луценка. Так само визнав наявність політичних мотивів”, – повідомила зі Страсбургу адвокат Валентина Теличенко, інформує УНІАН.

“Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні має місце переслідування з політичних міркувань. На жаль, віднині однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок”, – каже Валентина Теличенко. 

КОМЕНТАР

Олексій Баганець, захисник Юрія Луценка:

- Європейський суд визнав не тільки порушення прав Луценка під час затримання, арешту і тримання під вартою, а найголовніше, що всі ці незаконні дії були політично вмотивованими. Тобто, визнано порушення ст. 18 Європейської конвенції з прав людини, що буває дуже рідко в практиці Європейського суду.Перш за все ми намагатимемося використати це рішення для того, щоб добитись перегляду судових рішень щодо Луценка, які сьогодні вже є. Вже є вирок, на мою думку, незаконний, який плануємо оскаржувати у Вищому спеціалізованому суді. Внаслідок того, що у справі були допущені істотні порушення кримінально-процесуального законодавства, ми ставитимемо питання, що це є беззаперечною підставою для скасування вироку, а також всіх інших судових рішень щодо Луценка.Звичайно, що ми це використаємо і в іншій кримінальній справі, яка сьогодні слухається в Печерському суді.Ми також ставитимемо питання про притягнення до установленої законом відповідальності всіх працівників органів досудового слідства, судів, прокуратури, які були причетні до порушення законних прав та інтересів Юрія Луценка, що підтвердив Європейський суд з прав людини.

Зазначимо, що незважаючи на важливість рішення Європейського суду з прав людини, мова не йде про звільненення Юрія Луценка. Українська влада зайняла очікувану позицію: незаконність арешту не може скасувати вироку, тобто Європейський суд запізнився з рішенням. 

“До моменту набуття рішенням статусу остаточного воно не підлягає виконанню державою та не створює жодних правових наслідків для сторін”, – сказав урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

Влада використає вже звичну для себе практику затягування судових процесів над опозиціонерами, тому готує звернення з клопотанням про передання справи на розгляд Великої палати Європейського суду з прав людини. На це у неї є три місяці.

Сам Юрій Луценко після оголошення рішення Європейського суду заявив, що вимагає притягення до відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, суддів Печерського райсуду Києва Сергія Вовка, Анну Медушевську, Оксану Царевич, Марію-Маргариту Пілаєву, Вікторію Гаркаву, суддів Апеляційного суду міста Києва Івана Рибака, Валерія Одинця, Олега Присяжнюка, Олександра Беця, Анатолія Кузьміна, Валерія Лашевича, Ольгу Єфімову “за порушення своїх конституційних прав, що проявлялось у необґрунтованому арешті більше 18 місяців”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4218 / 1.57MB / SQL:{query_count}