Домашні тирани

За статистикою, майже 70% українок страждають від насилля в сім’ї 

За статистикою, майже 70% українок страждають від насилля в сім’ї 

На Львівщині лише за цей рік до міліції зі заявами про вчинення насилля в сім’ї звернулось понад чотири  тисячі осіб. Загалом, за статистикою в Україні майже 70% жінок потерпають від знущань. Більшість із них не зізнається у цьому – хтось соромиться розповідати, хтось пробачає кривднику, інші – терплять заради дітей чи матеріальних благ....

Так, до Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи” часто звертаються жінки, які стали жертвами як психологічного, так і фізичного насилля. Вік жертв – від 25 до 45 років, або ж це пенсіонерки, які стають жертвами не лише чоловіків, але й своїх рідних дітей. 

“До нас звертаються жінки різного віку і соціального статусу. Це молоді дівчата до 25 років, які приходять відразу після перших побоїв. Далі вони попереджають чоловіків, що після наступного такого випадку підуть із дому. Натомість, старші жінки, які роками терпіли насильство з боку чоловіка, бояться будь-кому про це розповісти, і тому звертаються до нас після п’яти-десяти років знущань. Але тоді дуже важко щось змінити”, – каже Галина Федькович, юрисконсульт Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”. 

Жертви сімейного насилля звертаються до дільничного інспектора міліції, також у соціальні служби. У містах це вирішити простіше, бо можна проконсультуватись із юристами, а от у селах ця проблема у глухому куті. У сільській місцевості жінки роками потерпають від побоїв, а іноді трапляється, що жертви приходять до священика чи сільського голови за порадою, але зазвичай їм нагадують, що ті брали шлюб і мають терпіти. Дільничний інспектор зі свого боку може скласти адмінпротокол, але це не завжди допомагає. Так, нині на профілактичному обліку у міліції області перебуває 8 473 особи, що скоїли насильство в сім’ї. Цьогоріч поставлено на облік 1995 таких осіб. Відносно тиранів міліціянти склали 2 670 адмінпротоколів, інформує прес-служба міліції області. 

Правоохоронці акцентують: лише з комплексним підходом до проблеми профілактики насилля та належними зусиллями як з блоку працівників органів внутрішніх справ, так і з боку влади і громадськості можна бодай звести до мінімуму протиправні прояви сімейної тиранії. 

Так, уже впродовж багатьох років міліціянти співпрацюють із Західноукраїнським центром “Жіночі перспективи”, де психологи та юристи можуть надати допомогу жертвам насилля у разі їх звернення до суду 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4155 / 1.55MB / SQL:{query_count}