У Львові правоохоронці та посадовці говорили про торгівлю людьми та про насильство у сім’ї. “Допомога у просуванні гендерної рівності та попередженні гендерно-обумовленого насильства в Україні” – це тема круглого столу, що відбувся у місті.
Як зазначила представник Міністерства соцполітики Галина Жуковська проблема торгівлі людьми для Львівщини, як для прикордонної області, є актуальною. Адже багато мешканців області виїжджає на заробітки за кордон. І не всі з них роблять це легально. А кожен із тих, хто нелегально опинився за межами своєї держави – це вже потенційна жертва торгівлі людьми.
Часто йде ланцюгова реакція, і діти трудових мігрантів самі наражаються на небезпеку потрапити у пастку торгівців людьми. Такі випадки є непоодинокими.
“Сім’ї зруйновано. Немає тісних сімейних зв’язків. Діти залишені на бабусь та дідусів, а часто і самі на себе. І треба розуміти, що вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми”, – констатує Галина Жуковська.
На зустрічі не оминули увагою і проблему насильства в сім’ї. Так, в області на профілактичному обліку перебуває більше восьми тисяч осіб, які вчиняють насильство в сім’ї. Про це інформує прес-служба міліції області.
“Є необхідність покращити дії служб дільничних інспекторів, щоб попереджувати такі випадки. Адже насильство в сім’ї – це трагедія для родини. Це моральна травма для дітей, для дружин. І, зрештою, така сім’я набуває статусу неблагополучної”, – каже Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області.
Водночас зазначив, що ця проблема не залишена без уваги. Торік координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством внутрішніх справ України відкрили у Львівському державному університеті внутрішніх справ інтерактивний навчальний клас для відпрацювання практичних навичок з протидії насильству в сім’ї.
Тематичну кімнату використовують для моделювання ситуацій, що часом виникають у родинах. Тепер майбутні правоохоронці мають можливість ще в університетських класах підготуватись до тих ситуацій, які їм часто траплятимуться у роботі, як з особами, що вдались до насильства, так і з постраждалими від домашніх тиранів.