Корупція штовхає до кризи

В Україні до корупціонерів жорстких заходів не застосовують

В Україні до корупціонерів жорстких заходів не застосовують

В Україні до в’язниці потрапляє лише один із десяти корупціонерів. При цьому до жодного зі затриманих хабарників не застосовували конфіскацію майна. Таку статистику днями озвучив генеральний прокурор України Віктор Пшонка. За його словами, основна причина м’якості вироків – дії правоохоронців, які виявляють, як правило, незначні корупційні дії. 

ДО ТЕМИ

Станом на початок квітня до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, було внесено 1,5 тисячі судових рішень, які стосувалися хабарників. 

Як зазначають у Міністерстві юстиції, за два місяці функціонування реєстру (його розпочали вести у лютому) до міністерства надійшло 9219 запитів на проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендували на посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. 

Реєстр ведуть задля забезпечення єдиного обліку осіб, які вчинили корупційні правопорушення, а також для забезпечення спеціальних перевірок відомостей про осіб, що претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. 

“Саме через незначущість виявлених корупційних діянь ми маємо низький рівень судових репресій у цій категорії: тільки кожного десятого корупціонера засуджують до покарання, пов’язаного з позбавленням волі, а така міра покарання, як конфіскація майна, не застосовується взагалі”, – заявив Віктор Пшонка. За словами генерального прокурора, найбільш проблемними у цьому плані є АРК, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області, де “жоден корупціонер не опинився за ґратами”.

У той же час корупція може з’їдати до 40 млрд доларів у країнах, що розвиваються, до яких належить і Україна. Про це вчора повідомив заступник Генерального секретаря ООН, виконавчий директор Управління ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю Юрій Федотов.

 “За наявними оцінками, країни, що розвиваються, втрачають до 40 мільярдів доларів через корупцію”, – сказав він, виступаючи на засіданні комісії ООН із запобігання злочинів у Відні. “Корупція – це серйозна перешкода для верховенства права і сталого розвитку. Вона може стати головним чинником, що підштовхує нестабільні країни до кризи”, – наголосив Федотов. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5647 / 1.55MB / SQL:{query_count}