Суд і тіло

Викорінити проституцію нереально, але зменшити її масштаби таки можна

Викорінити проституцію нереально, але зменшити її масштаби таки можна

poviya.jpg 

Україна не лише є великим постачальником живого товару за кордон (у Туреччину, Чехію та Польщу), але й країною секс-туризму. І це визнають самі правоохоронці. "Приїхавши до України, наші сусіди поляки спочатку купують дешеву горілку, а потім викликають дівчину для надання інтим-послуг. Нічого приховувати - на Львівщині процвітає секс-туризм. Звичайно, це негативний імідж як для регіону, так і для держави загалом", - акцентує  "Пошті" Тарас Чупа, начальник сектору боротьби зі злочинами у сфері суспільної моралі управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми  ГУ МВСУ у Львівсь­кій області.

На теренах області представниць однієї з найдревніших професій нині найбільше у Львові, Трускавці, Червонограді та Раві-Руській. Їх середній вік - 25 - 26 років. Година ж, проведена з ними, вартує 350 грн. Правоохоронці констатують: якщо колись повіями на Львівщині ставали через матеріальну скруту, то для теперішньої молоді заняття проституцією - заради розваги, так званого драйву. А ще кажуть, що кількість проституток в області не збільшується, навпаки, є тенденція до зменшення.  Натомість у східних та південних областях держави нині спостерігається ріст популярності найдревнішої професії. Таку тенденцію стражі порядку пояснюють побожністю та життєвими принципами галичан. Загалом визнають: викорінити проституцію нереально, але зменшити її таки можна. "Принаймні на Львів­щині тримаємо руку на пульсі і не даємо поширюватися цьому явищу", - додає Т. Чупа. Зроблено справді чимало.

Свого часу міністр МВС Юрій Луценко декларував, що міліція прибере всіх повій з вулиць.  У столиці Галичини вулична проституція також вже стала історією. Колись жрицями кохання кишіли вулиці Шевченка, Городоцька (зокрема, поблизу цирку та навпроти СІЗО) та відома львівська "стометрівка". Позбулися нічних метеликів й так звані бари-вагончики на вул. Чернівецькій, що поблизу залізничного вокзалу Львова. Саме на цій вулиці також було місце концентрації повій. За цим фактом правоохоронці порушили кримінальну справу стосовно чоловіка, який поставив цю справу на потік. Втім, гуманний суд засудив його умовно.

Тепер місцеві "нічні метелики" осіли у саунах, банях, мотелях - саме вони вказані на їхніх візитівках. "Повії домовляються з адміністраторами, охоронцями чи барменами готелів, у мотелях та саунах - з їхніми власниками. Відтак сплачують їм відсотки від заробленого", - говорить Т. Чупа. За його словами, цьогоріч порушили кримінальну справу проти власника одного з мотелів поблизу Львова  за утримання будинку розпусти.

А ще львівські любителі "полунички" вподобали собі Інтернет. У всесвітній павутині пропозицій інтимних послуг предостатньо. Влітку у Львові затримали організовану злочинну групу з п'яти осіб, які надавали секс-послуги. На одному із сайтів були розміщені анкети і портфоліо дівчат з описом їхніх навиків та телефонами. Замовити повію можна було лише через "матусю" (сутенерку), яка забирала половину зароблених грошей. Одна з дівчат приймала "замовлення" у так званому "офісі", себто квартирі, де вони жили й обслуговували клієнтів. Саме з нею домовлялись за ціну, час та місце. На цю "фірму" секс-послуг правоохоронці ви­йшли під час  моніторингу веб-ресурсів. Порушено карну справу. До кримінальної відповідальності притягуються жінка-організатор цього бізнесу та один із таксистів, що на неї працював.

Не бракує в Інтернеті й усіляких "заманух". Власне чоловіків, які шукають собі сексуальних пригод через всесвітню мережу, хочемо попередити: на сайтах інтим-послуг зараз активно процвітає шахрайство. "Дівчата реєструються на платних сайтах знайомств, ставлять будь-яку фотографію в оголеному вигляді (зазвичай, не власну), пишуть, що надають платні секс-послуги. Потенційні клієнти цікавляться інтимом. Дівчата начебто погоджуються, але за умови: мовляв, для підтвердження своїх намірів поповни мені рахунок телефону на 50 - 100 грн. Звісно, клієнт поповнює, а ось про інтим може забути. Й таких "повій" в Інтернеті біль­шість, а насправді - це банальне шахрайство", - розповідає Т. Чупа. Ба більше, зараз є випадки, коли так жартують школярі: сфотографують на мобільний учительку, напишуть в анкеті, що вона повія, та ще й її реальний телефон дадуть. Отакої!

Є ще одна тенденція в регіоні: якщо колись було більше фірм із надання секс-послуг, то зараз левова частка повій працює індивідуально. Мовляв, навіщо ділитися зі сутенером чи звідником. Втім, "полуничок" можна покарати хіба що адмінпротоколом з мінімальним штрафом (ст. 181-1 кодексу "Про адмінправопорушення" -  "Заняття проституцією").  "Колись кожну затриману повію ми ставили на облік. Тепер обліковувати їх має право лише діль­ничний інспектор за місцем реєстрації. Останні зобов'язані проводити профілактичні заходи. Це гарно звучить, але насправді не працює", - визнає співрозмовник. Правоохоронець каже: зі сутенерами та звідниками боротися можна, а безпосередньо з повіями-одиначками - не дієво. "Кримінальну справу порушуємо проти сутенерів та звідників. Що ж до самих повій - просто фіксуємо факт заняття проституцією. Задля ефекту потрібно змінювати законодавство", - каже він. Ще 4-5 років тому, якщо впродовж року повію затримували вперше, то складали адмінпротокол та штрафували, вдруге -  її чекав уже більший штраф, а от втретє - кримінальна відповідальність.

Загалом у 2008 р. на Львів­щині порушено 21 кримінальну справу за ст. 302 ККУ "Створення або утримання місць розпусти і звідництво" та ст. 303 "Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією". Досі тривають судові слухання (кримінальну справу порушили ще торік) стосовно сутенера з Трускавця, який зараз перебуває у СІЗО. Цей чоловік зареєструвався  як приватний під­приємець, а сферою його діяльності було "забезпечення шоу-програм". Він навіть давав підписувати дівчатам угоди. Насправді ж організував фір­му, яка надавала платні секс-послуги особам, які приїхали на оздоровлення та відпочинок у Трускавець. Свій бізнес розгорнув у чотирьох містах: Трускавці, Бориславі, Стебнику, Дрогобичі.

До теми:

Неодноразово з уст українських політиків можна почути відгуки "за" легалізацію проституції. "Якщо політики починають говорити про легалізацію проституції, у мене виникає думка, що у них є певна зацікавленість до цієї сфери діяльності. Тобто, матеріальна - на цьому хочуть заробити", - говорить Т. Чупа. До легалізації найдревнішої професії співрозмовник ставиться вкрай негативно. "Україна не є економічно розвиненою державою. Відповідно, більше аніж половина українок займатимуться проституцією. Бордель буде на борделі!" - каже він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4601 / 1.61MB / SQL:{query_count}