Українсько-польське злочинне угруповання автокрадіїв затримали співробітники спецпідрозділу слідчого бюро головної комендатури поліції Польщі за сприяння УБОЗу Львівщини. Злочинці переганяли крадені та придбані у кредит машини з України до Польщі, де збували їх за підробленими німецькими документами. Про це “Пошті” повідомили у прес-центрі обласної міліції.
Серед затриманих (загалом їх 14) є мешканці Варшави, Кракова, Перемишля, Катовіце, а також п’ятеро громадян України. Ватажком ОЗГ був уродженець Івано-Франківщини.
Масштабну операцію проводили на всій території Польщі – залучили дві сотні поліціянтів, провели понад 40 обшуків в осіб, які мали зв’язок із ОЗГ. Вилучили 20 авто престижних марок – серед яких “Тойота”, “Лексус”, “Мерседес”, БМВ, “Порш” на майже 1,5 млн доларів (!).
За інформацією прес-центру обласної міліції, серед вилучених у Польщі машин вісім мали українську реєстрацію. Усього ж, за оперативною інформацією, за кордон злочинці вивезли понад сотню транспортних засобів, у тому числі й придбаних у кредит.
Прокуратура Перемишля порушила кримінальні справи та висунула звинувачення в участі в ОЗГ, шахрайстві та підробці документів. Бандитам світить до десяти років за ґратами.
ОЗГ діяла за двома схемами. На теренах Європи злочинці викрадали престижні іномарки, з яких частину легалізували за підробленими документами в Польщі, а частину машин ввозили в Україну і згодом повідомляли про викрадення задля отримання страховки.
Також злочинці вивозили з України до сусідньої країни авто, які перебували у банківській заставі, або так звані проблемні машини, які згодом за підробленими документи легалізували в Польщі.
Прокуратура Перемишля висунула звинувачення в участі в ОЗГ сімом затриманим. Решті інкримінують скупку краденого. З’ясовано, що серед поцуплених авто більшість була у банківській заставі та в розшуку за державною виконавчою службою. Зараз стражі порядку вирішують питання про повернення незаконно відчужених машин банкам, які потерпіли від злочинців.
Тим часом в Україні відпрацьовують злочинні зв’язки затриманих, з’ясовують схеми переміщення та причетних осіб, а також шукають машини, які вивезли з держави.