Автозлодіїв менше, а домушники причаїлися

Міліція попереджає: активізації кишенькових крадіїв варто чекати під час Євро-2012. Вони й зараз не байдикують

Міліція попереджає: активізації кишенькових крадіїв варто чекати під час Євро-2012. Вони й зараз не байдикують

Час, коли львівські водії боялися мало не власної тіні, бо зухвалі банди автозлодіїв кілька років поспіль тримали в шаленій напрузі власників машин, а силовики чомусь не могли побороти це зло, минули. Принаймні у цьому запевняють у міліції. 

“Нині є спад у викраденні транспортних засобів. Зокрема, за три місяці 2012-го у місті скоєно 11 автовикрадень, п’ять з яких вже вдалося розкрити, – зазначив “Пошті” начальник управління міліції Львова Сергій Зюбаненко. Щодо смаків злодіїв, то найчастіше викрадають мотоцикли та “Жигулі”. Також у попиті джипи “Mitsubishi”. 

ДО ТЕМИ

Іноземці обібрали заможних львів’ян 

Минулого тижня під оперативним супроводом обласного УБОЗу слідче управління міліції Львівщини закінчило досудове слідство та скерувало до суду кримінальну справу щодо злочинного угруповання у складі трьох іноземців. Домушники впродовж двох років обкрадали заможних львів’ян, що мали приватні помешкання в елітних районах міста. Про це інформує прес-служба міліції Львівщини. 

Ватажком угруповання був 34-річний іноземець. Ролі виконавців дісталися 26-річному та 28-річному його землякам. Вони систематично скоювали у Львові та на Тернопільщині квартирні крадіжки. Всього встановлено понад 20 таких фактів, із яких вісім вчинено у Львові. 

Усі напади іноземці скоювали вдень, коли мешканців не було вдома. Одягали маски та рукавиці, використовуючи спеціальні пристрої для розламування і видалення механізмів вхідних дверних, замків, та виваження віконних рам склопакетів. 

Злочинці забирали гроші, золото та інші цінності. Для зберігання поцупленого домушники винаймали кімнати у відпочинковому комплексі у передмісті Львова. Згодом частину чужих коштів злочинці використовували для власних потреб, а решту краденого пересилали у свою країну… 

Якщо з цим видом злочину силовики більш-менш дали собі раду (відомо також, що оперативники обласного управління міліції розкрили низку автокрадіжок – “Пошта”), натомість ситуація з квартирними крадіжками турбує. Як писала “Пошта”, на початку лютого керівник міліції Львівщини Олександр Рудяк визнав: нині слабким місцем львівської міліції є крадіжки з помешкань громадян.

“Квартирні крадіжки турбують мене більше. Краща ситуація у Галицькому районі Львова, дещо гірша – у Сихівському. Специфіка Сихова у тому, що це спальний район (зазвичай домушники працюють у таких районах – “Пошта”). Зараз проводимо аналіз щодо часу та способу скоєння цього злочину. Також триває певна оперативна робота. Думаю, що результати не забаряться”, – зазначив Сергій Зюбаненко, додаючи, що вже є кілька “цікавих затримань”.

На запитання “Пошти”, яку профілактичну роботу із запобігання квартирних крадіжок напередодні Великодня проводять стражі порядку (у час свят, коли мешканці їдуть гостювати до рідних, домушники особливо охочі до справи – “Пошта”), керівник місцевих правоохоронців відповів: “Зараз дільничні інспектори проводять профілактичну операцію “Візит”. Зокрема, дають важливі поради  львів’янам, як не стати жертвами квартирних злодіїв. Акцентують, щоб були пильними, не впускали на поріг незнайомців та жебраків”. 

Своєю чергою, вкотре нагадуємо: не розповідайте про свої статки незнайомцям; подбайте про надійні замки;  коли їдете з міста на кілька днів, залиште на балконі вивішену білизну; попросіть сусідів наглянути за вашою оселею. 

“Заробіток” для кишенькових злодіїв і повій 

Тим часом за два місяці до Євро-2012 правоохоронці попереджають: під час свята футболу у місті варто чекати ще й активізації кишенькових крадіїв. Зрештою, їх і зараз у переповненому транспорті не бракує! Поза тим, дуже мало  жертв звертається до міліції. Чому? Бо не вірять, що злодія знайдуть, а тим паче той нахаба поверне поцуплене! 

Аби оперативники були готові до сплеску цього виду  злочинності, штат підрозділу карного розшуку міського управління міліції, який займається розкриттям кишенькових крадіжок, планують збільшити зі шести до 20 осіб. “Вони зараз проходять навчання. Запросимо фахівців з Києва та Криму, які проведуть відповідне стажування для нових працівників”, – зазначив під час зустрічі з мас-медіа Сергій Зюбаненко (на фото). Також побільшає під час Євро-2012 у Львові й повій. Ще б пак – стільки чоловіків приїде на єврочемпіонат…  

Про жалюгідне забезпечення перед Євро-2012

Тоді як  інші міста, які прийматимуть Євро-2012,  поповнюються новим автотранспортом, у Львові за два місяці чемпіонату, як з’ясувалося, матеріально-технічне забезпечення міліції є вкрай не задовільним, ба більше – жахливим! 

КОМЕНТАР
Богдан Шкарада, екс-керівник міліції Львівщини, начальник служби охорони одногоз банків: 
-  Колись, пригадую, були часи, що в райвідділах бракувало чергових авто. Аналогічна ситуація була й в оперативних службах. Зрештою, завше у міліції були проблеми з матеріально-технічним забезпеченням. Знаю, що нині патрульні авто є хороші. За останні роки машин міліції таки додали, зокрема МВС. Можливо, час зробити ревізію, де той транспорт. Під кожного пана неможливо дати машину... Натомість нині є чимало запитань до професіоналізму міліціонерів, тому над цим варто працювати. Стабільного професійного ядра зараз немає. Певен: украй важливою є стабільність кадрів, особливо в оперативних службах. Правоохоронець на оперативній роботі має працювати як мінімум п'ять років. Він має досконало володіти оперативною ситуацією... А ось щоб не було катувань у міліції, вважаю, має бути серйозний громадський контроль. Він є найбільш дієвим! Загалом побиття та катування в міліції - один з наслідків відсутності професіоналізму. Коли цього бракує, немає доказової бази, то в хід йдуть кулаки. Це неприпустимо! І керівництво на такі ганебні факти має жорстко та миттєво реагувати!

“Наявні технічні засоби та службовий автотранспорт застарілі і не відповідають ані кількості, ані якості. Мене турбує, як зустрінемо Євро-2012, у якому форменому одязі, з якими засобами зв’язку”, – бідкається головний міліціонер Львова. 

Щоправда, дещо ухилився підполковник від запитання “Пошти” щодо придбання пального міліціонерами за власні кошти (принаймні такі випадки донедавна мали місце, зокрема серед оперативників – “Пошта”). Мовляв, пальним службові авто забезпечені централізовано, його кількість збільшена. “Як доповідають начальники райвідділів, нині пального вистачає на чергові та оперативні частини. Можливо, та кількість не така велика, як хотілося б, – каже Сергій Зюбаненко. – Якісь байки розповідати не буду… Можливо, десь такі випадки і є, де правоохоронці використовують свої авто… Такі випадки не виключаю. Перевіримо інформацію”.

Міліцейське технічне забезпечення ганебне ще й тому, що з 28 камер відеоспостереження у місті працює лише 21 (для порівняння: на стадіоні їх понад 350)! “Це суттєво впливає безпосередньо на профілактику, на розкриття злочинів, скоєних у громадських місцях, а також по лінії ДАІ”, – додає підполковник.   

“У вівторок відбулася селекторна нарада МВС. Зокрема, на ній звітував керівник міліції Донецька, який повідомив про спонсорські та фінансові вливання щодо підготовки до Євро-2012, яке у них матеріально-технічне забезпечення. На жаль, нині ми цим похвалитися не можемо. Часу в нас мало, але це буде пріоритетне щоденне питання”, – запевняє Сергій Зюбаненко. 

Постає логічне питання – то чим же тоді досі займалися міліцейські посадовці, які були відповідальними за підготовку місцевої міліції до Євро-2012 і які отримували зарплати коштом платників податків?! 

Повідомляти про побиття у райвідділах

Попри окреслені проблеми, за словами підполковника, керівний склад міліції міста “компетентний і потужний”, кадровий потенціал – “цілком здоровий і нормальний”. Поза тим, визнає: не вистачає молодих фахівців. Але така ситуація не лише у Львові, а “у всій Україні”.  

Принагідно Зюбаненко рекомендував журналістам особисто йому повідомляти про випадки застосування фізичної сили у райвідділах міліції. “Питання контролю особового складу є більш ніж актуальним. Уся відповідальність на керівниках райвідділів”, – наголосив він. Нагадаємо, що генерал Рудяк попередив підлеглих: побиття та  катування затриманих неприпустимі, а того, хто це вчинить, чекає кримінальна справа.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4705 / 1.64MB / SQL:{query_count}