Обережно! Крадуть гроші з банківських карток. Торік шахраї вкрали у громадян України понад 9 млн грн! Банкіри кажуть, що основні проблеми виникають при інтернет-платежі, а також через крадіжки персональних даних під час скімінгу. Чипові картки можуть зробити трансакції захищеними, але експерти нарікають на низькі темпи їх упровадження. Про це інформує “Коммерсант-Україна”. Зокрема, найбільше проблемних операцій було здійснено з картами платіжної системи Visa, що займають найбільшу частку ринку. Шахраї використовували карти MasterCard у два рази частіше, ніж у 2010-му. Керівник відділу боротьби з шахрайством департаменту банківської безпеки одного з банків каже, що “зняття в банкоматах засобів за підробленими картками” лідирує за сумами шахрайства. Цьому сприяє застосування скімінгу. “На банкомат встановлюють пристрій, що зчитує пін-код і дані з магнітної смуги карти. Потім ця інформація записується на “білий” пластик і здійснюються шахрайські операції зі зняття готівки за підробленими картками”, – каже начальник відділу супроводу операцій із платіжними картами одного з банків. Як зазначають банкіри, установка індивідуального ліміту і блокування платіжної картки допомагають захиститися від шахрайства.
Шахрайство по-львівськи. Працівники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили службових осіб одного з департаментів Львівської міськради. Як інформує прес-центр міліції області, посадовці впродовж січня-травня минулого року безпідставно перерахували одному з комунальних автотранспортних підприємств 590 тис. грн бюджетних коштів, призначених для компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Згодом ці кошти були використані згаданим підприємством для покриття збитків своєї фінансово-господарської діяльності. Слідчі органи МВС порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 222 (шахрайство з фінансовими ресурсами) КК України.
Травми від п’яничок за кермом. На Львівщині лише за два місяці цього року водії напідпитку скоїли 38 аварій, у тому числі 10 – із потерпілими. У цих аваріях загинуло двоє людей, а ще 18 зазнали травм. Про це “Пошті” повідомили у прес-службі УДАІ у Львівській області. Прикладом нехтування не лише правилами дорожнього руху, але й правилами моралі, є поведінка водія скутера, який, споживши оковиту, вирушив на прогулянку, під час якої травмував пішохода. Інцидент стався у Трускавці, де водій скутера “Ямаха”, 28-річний мешканець міста, скоїв наїзд на 62-річну жінку, яка переходила дорогу за межами пішохідного переходу.
Причиною аварії стало те, що водій керував цим транспортним засобом, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Крім того, він не вибрав безпечної швидкості руху. Через ДТП жінка зі закритою черепно-мозковою травмою та струсом мозку опинилася в лікарні.
Антикорупційний досвід. У Львові 20 – 21 квітня відбудеться міжнародна науково-практична конференція “Протидія корупції: європейський досвід та українські реалії”. Організовують захід Львівський державний університет внутрішніх справ та Фонд Ганса Зайделя (ФРН). Як інформує прес-служба університету, в роботі конференції візьмуть участь науковці вищих навчальних закладів та працівники правоохоронних органів, суду, юстиції України, Польщі, Молдови, Таджикистану, Німеччини та Сербії.
Кримінал для співробітника СІЗО. Оперативники УСБУ в м. Києві та Київського СІЗО затримали виконувача обов’язків чергового помічника начальника слідчого ізолятора, який намагався пронести на територію СІЗО п’ять мобільних телефонів, МР-3 плеєр, гроші, SIM-карти оператора мобільного зв’язку, спиртний напій та зарядні пристрої до телефонів. Як повідомила УНІАН прес-служба прокуратури Києва, ці предмети лейтенант внутрішньої служби проніс до установи для передачі одному з ув’язнених, за що отримав від невідомих осіб винагороду в сумі 1330 грн. Затриманий працював у СІЗО на різних посадах із 2001-го.