
Слідчий відділ прокуратури Львівської області завершив розслідування кримінальної справи, порушеної торік 13 жовтня за обвинуваченням службових осіб Львівського державного університету внутрішніх справ М. за статтями 262 ч. 2, 263, 191 ч. 4 КК України, С., Ш. та Г. за ст. 364 ч. 3 КК України, а також за обвинуваченням В. у вчиненні злочинів, передбачених статтями 262 ч. 2, 263, 191 ч. 4, та С., які придбали, носили, зберігали та збували викрадену зі складу озброєння університету вогнепальну зброю, інше майно університету за ст. 263 ч. 1 КК України. Про це “Пошті” повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.
Зокрема, зараз пред’явлено обвинувачення начальникові складу озброєння – збройовому майстру групи озброєння відділу ресурсного забезпечення Львівського держуніверситету внутрішніх справ, який, будучи матеріально відповідальною особою за облік, збереження вогнепальної та навчальної зброї, боєприпасів, іншого майна університету, діючи повторно, за попередньою змовою з В., зловживаючи своїм службовим становищем, маючи вільний доступ до кімнати складу озброєння, протягом 2008 – 2011 рр. заволодів і привласнив зі складу озброєння Львівського університету внутрішніх справ вогнепальну зброю в кількості 113 одиниць, а також навчальну зброю та інше майно університету.
ДО ТЕМИ
Щодо трьох ректорів Львівського державного університету внутрішніх справ, які обіймали посади протягом 2008 – 2011 років, прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи на підставі ст. 6 п. 2 КПК України через те, що у їх діяннях не встановлено складу злочинів у сфері службової діяльності. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівщини.
|
Внаслідок таких незаконних дій університету завдано матеріальної шкоди на загальну суму понад 160 тис. грн.
Інших осіб, а саме проректора університету С., старших інспекторів групи озброєння університету Ш. та Г., прокуратура обвинувачує у зловживанні службовим становищем та владою, які, всупереч інтересам служби, виявляючи факти нестачі зброї, умисно це приховували та не повідомляли про такі факти правоохоронні органи, а складали та підписували протягом 2008 – 2011 рр. акти інвентаризації, у яких зазначалось про відсутність недостачі на складі озброєння Львівського державного університету внутрішніх справ зброї (вогнепальної та навчальної), боєприпасів та іншого майна університету, за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч. 3 КК України. Крім того, С. обвинувачується ще й у придбанні, носінні, зберіганні та збуті вогнепальної зброї, боєприпасів за ознаками злочину, передбаченого ст.263 ч.1 КК України.
Під час слідства в окреме провадження виділено кримінальні справи за епізодами придбання, носіння, зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів стосовно шести осіб, яким за поданням прокуратури судом обрано запобіжний захід – взяття під варту, ще одній особі обрано запобіжний захід – заставу.
ДОВІДКА
Як писала “Пошта”, в результаті проведених обшуків виявлено та вилучено 36 одиниць вогнепальної зброї, викраденої із складу озброєння Львівського державного університету внутрішніх справ. Місце знаходження 77 одиниць вогнепальної зброї наразі не встановлено.
|
Упродовж грудня 2011-го – лютого 2012 рр. кримінальні справи за обвинуваченням згаданих вище осіб, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України, в порядку ст.232 КПК України скеровано до Апеляційного суду Львівської області для визначення підсудності та розгляду по суті. Нині у цих справах триває судовий розгляд.
Окрім цього, виділено в окреме провадження та скеровано для організації подальшого розслідування в СУ ГУ МВСУ у Львівській області кримінальні справи за епізодами придбання, носіння, зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів стосовно М. та К. за ч. 1 ст. 263 КК України.
Обвинувачені ознайомлюються з усіма матеріалами кримінальної справи, після чого її буде скеровано до суду.