У жорстких рукавицях!

Спершу новий очільник міліції Львівщини провів еволюційні кадрові зміни, а тепер візьметься за правоохоронців-хабарників, грубіянів та п’яниць 

Спершу новий очільник міліції Львівщини провів еволюційні кадрові зміни, а тепер візьметься за правоохоронців-хабарників, грубіянів та п’яниць 

Львівських право­охорон­ців-хабар­ни­ків чекає несолодке життя, а хамів і п’яниць виганятимуть з роботи. Так за пиятику на робочому місці за місяць уже звільнили трьох міліціянтів. Робити міліцію кращою і відновити до неї довіру мешканців нашого краю взявся новий головний правоохоронець Львівщини Олександр Рудяк, якого в наш регіон, нагадаємо, призначили з Полтавщини торік у грудні. 

Потреба довіри 

“Хотілося б, щоб міліція була ідеальною, але в неідеальному суспільстві ідеальної міліції бути не може. Поза тим, ми намагаємося проводити заходи та змінювати ситуацію, зокрема і з хабарництвом, щоб міліція стала набагато кращою, щоб побільшало довіри населення до нашої служби”, – зазначив під час цьоготижневої зустрічі з мас-медіа генерал-майор, який при цьому пообіцяв чесно і добросовісно виконувати свої обов’язки, а  також чітко дотримуватися даних обіцянок. 

Щодо довіри до стражів порядку, то Олександр Рудяк навів цікавий приклад наших сусідів поляків. “Попри те, що вони втричі гірше розкривають злочини, ніж українська міліція, довіра до поліції у них на рівні 80%. За рахунок чого така ситуація? По-перше, там швидке реагування на злочини та події. Загалом польська поліція за останні роки стала помічником для громадян, – акцентує генерал-майор. –  По-друге, за рахунок, мабуть, трохи вищої юридичної культури та інших ситуацій. Окрім цього, полякам, у яких фактично все майно застраховано, не цікаво, чи знайдуть злодія, повернуть авто, – збитки їм повертає страхова компанія”.  

Принагідно “Пошта” нагадає кілька даних із дослідження “Правоохоронні органи України: довіра та оцінка населення, проблеми внутрішньої безпеки та готовність до співпраці”, які у січні 2012-го оприлюднила соціологічна група “Рейтинг”. Згідно з цим опитуванням, найбільше нині заважає українській міліції ефективно виконувати свої функції корупція (64%), низька моральність працівників міліції (39%), висока залежність від вищої влади (34%) та низький рівень підготовки кадрів (31%). А ось за даними “Рейтингу”, серед основних причин, чому люди не завжди хочуть звертатися до правоохоронних органів, коли їм стає відомо про злочин, є: невіра в те, що злочинці будуть покарані (56%), страх, що міліція не захистить людину як свідка від розправи злочинців (48%) та страх зі свідка перетворитися на підозрюваного (47%). Також громадяни відмовляються звертатися у правоохоронні органи через тяганину та бюрократію (39%), через хамське ставлення працівників (31%). Чверть визнає, що люди не повідомляють про порушення через байдужість людей до долі інших.

На запитання “Пошти”, як буде боротися з хабарництвом у міліції, Олександр Рудяк відповів: “Згідно з чинним законодавством. Якщо не знаєш, як вчинити, вчини за законом – і не буде жодних проблем. Є закон про корупцію, думаю, незабаром буде прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс, є Кримінальний кодекс України. Всім начальникам служб і особовому складу мої вимоги вже доведені. Крапка”. Загалом зараз прокуратура області розслідує 51 кримінальну справу відносно правоохоронців (за ст. 364, 368 ККУ).

“Працівник міліції чи іншого правоохоронного органу за кримінально карні діяння повинен нести більш сувору відповідальність, аніж звичайний громадянин. За кримінально карні діяння у мене не затремтить рука порушити справу проти будь-якого працівника міліції”, – наголосив генерал-майор.  

Головний біль 

Очільник силової структури визнав: сьогодні слабким місцем львівської міліції, себто кримінального блоку, є квартирні крадіжки. Лише за перший місяць року їх зареєстрували 48. Окрім цього, він робитиме наголос і на розкриття резонансних злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, а таких за останні роки назбиралося аж 95 (!). 

Нагадаємо, як писала минулого тижня “Пошта”, прокурор Львівщини Віталій Ковбасюк розкритикував роботу правоохоронних органів власне щодо розкриття умисних вбивств. Як інформувала прес-служба прокуратури області, попри великий залишок нерозкритих умисних убивств минулих років, протягом останніх трьох років правоохоронці регіону не розкрили жодного такого злочину.

КОМЕНТАР

Василь Пісний, голова постійної комісії з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем Львівської облради, екс-начальник міліції Львівщини: 

- Начальникові міліції області, звісно, видніше, з ким працювати і кого на які посади призначати. Адже команду формує керівник, що є цілком правильно. Якщо Олександр Рудяк певен, що з тими правоохоронцями, з якими він працював на Полтавщині, робота буде ефективною, то дай Боже, щоб так і було. Не відкидаю, що від правоохоронців, які приїхали з Полтавщини і призначені зараз на посади в ГУ МВСУ у Львівській області, може бути користь регіону. Можливо, вони більш досвідчені, від тих правоохоронців, що досі тут працювали. Можливо, ці ротації підуть на користь регіону. Думаю, що час покаже, правильно це було зроблено, чи ні...  Загалом я особисто чую лише хороші слова та про позитивний імідж й ефективну роботу Олександра Рудяка. Зокрема, працею у Криму та на Полтавщині він це довів. Його характеризують як досвідченого керівника. Дай Боже, щоб так говорили і про Львівщину. З іншого боку, наш край був і є складним регіоном як у криміногенному плані, так і щодо заполітизованості. Отож, зичу йому успіхів у нашому нелегкому регіоні.

Акцент на власну, полтавську, команду 

За місяць перебування на посаді головний правоохоронець Львівщини уважно придивився до підлеглих, визначився і зробив кадрові ротації у керівній міліцейській ланці. При цьому уточнив, що “зміни ще будуть” – і у Львові, і в районах. Казав раніше генерал-майор (до речі, за першою освітою він історик), що це буде кадрова еволюція, а не революція, на цьому наполягає й зараз. Мовляв, п’ятеро осіб, які перейшли з Полтави до Львова, це мізерний відсоток на фоні восьмитисячного колективу. 

Як наголошує Олександр Рудяк, жодного кума, свата чи брата на керівні посади в міліції області не призначено – мова про суто добрих фахівців із добрими послужними списками. Пояснив заміну львів’ян на полтавчан лаконічно – не влаштовував фаховий рівень деяких керівників, хоча загалом про міліціянтів краю у нього “склалося приємне враження”. “Людям ж, призначеним на посади, довіряю і хочу з ними працювати. Я запросив до Львова тих людей, які будуть чесно і добросовісно виконувати свої функціональні завдання ”, – наголосив генерал-майор. При цьому мас-медіа запевнив, що всі нові керівники, зокрема й він, “не претендують на отримання житла”.

Отож, заступником начальника ГУ МВСУ у Львівській області – начальником кримінальної міліції став полковник Дмитро Неклюдов. Досі він обіймав посаду першого заступника начальника УМВСУ у Полтавській області. Управління карного розшуку очолив підполковник Євген Чернега – обіймав аналогічну посаду в міліції Полтавщини. Він замінив Романа Рибіцького, який перейшов на посаду заступника начальника УБОЗу області. Керівником УДАІ області призначено Федора Васильківа (досі був заступником начальника ДАІ у Полтавській області). “Він 21 рік пропрацював у ДАІ, працював на всіх посадах у підрозділах УДАІ. Він, до речі, народився у м. Дрогобичі”, – каже очільник міліції області. Головним міліціонером Львова нині є майор Сергій Зюбаненко – екс-начальник Кременчуцького міського управління міліції.

Поза тим, у міліції області досі вакантними є посади начальників двох управлінь – боротьби з незаконним обігом наркотиків та боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Мовляв, є проблеми з визначенням достойних кандидатур. “Ми півмісяця думаємо, кого призначити керівником УБНОНу, щоби щороку по п’ять-сім працівників управління не сідали в тюрму… Загалом у мене досить серйозні претензії до підрозділів БНОН”, – каже Олександр Рудяк. 

Вакантною також є посада начальника Залізничного райвідділу міліції м. Львова. Наразі має певні зауваження очільник міліції області до УБОЗу, але при цьому визнає: “Вони їх вчасно виправляють”.

Про резонансні справи 

Щодо гучних справ, то незабаром до суду передадуть окремі епізоди кримінальної справи про викрадення зброї із Львівського держуніверситету внутрішніх справ (загалом із вишу викрали 126 одиниць зброї). “Розслідування цієї справи проводить прокуратура області. Те, що я знаю: провели засідання у прокуратурі, певні епізоди цієї кримінальної справи прокуратура найближчим часом скерує до суду. Втручатися в процес розслідування справи прокуратурою я не маю морального права. Триває робота зі супроводження цієї справи – це роблять УБОЗ  та управління внутрішньої безпеки”, – каже начальник міліції Львівщини. 

За фактом фальшивого диплома одного із посадовців Львівської міськради порушено кримінальну справу, зараз триває слідство і справу скерують до суду. А ось кримінальну справу псевдолікаря Андрія Слюсарчука передано до Києва. “Справу скеровано для розслідування в Головне слідче управління МВС через великий обсяг слідчих дій на теренах інших регіонів. Ми будемо розслідувати лише ті епізоди, що стосуються Львівщини”, – резюмував Олександр Рудяк.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4237 / 1.65MB / SQL:{query_count}