“Газова” апеляція Тимошенко

Судді ігнорують більшість клопотань захисників ЮВТ. Сама ж екс-прем’єр – відсутня за станом здоров’я 

Судді ігнорують більшість клопотань захисників ЮВТ. Сама ж екс-прем’єр – відсутня за станом здоров’я 

Учора Апеляційний суд Києва розпочав розгляд по суті оскарження вироку Тимошенко по “газовій справі”. Процес відбувався без екс-прем’єра, що сторону прокуратури підштовхнуло до думки, що Тимошенко “симулює стан свого здоров’я”. 

Працівникам ЗМІ не дозволили стати безпосередніми спостерігачами процесу: до зали пресу не впустили і клопотання про пряму трансляцію судових перипетій не задовольнили. Втім, як і під час перших засідань по цій же справі. Відмовились судді також змінити міру запобіжного заходу. Захисники Тимошенко пропонували поміняти його на “будь-який не пов’язаний із утриманням під вартою” для отримання лікування, однак колегія суддів вирішила не поступатися. 

Vox populi
Серед українців переважає думка, що Тимошенко опинилася за ґратами через політичну діяльність (38%), 27% вважають, що вона ув'язнена через кримінальні злочини, а ще 19% впевнені - вплинуло і те, й інше. Такими є результати дослідження КМІСу. До того ж, зауважують соціологи, ставлення до ситуації відрізняється залежно від регіону та політичних вподобань. Так, у західному та центральному регіонах значно більше тих, які вважають, що Тимошенко "заручник" політичної діяльності, аніж злочину (61% проти 12% на заході, 48% проти 18% у центрі). Аналогічні показники у південній частині України сягають 22% проти 39%, а на сході - 22% та 44%. Із розподілом за політичною заангажованістю більш-менш зрозуміло, проте цікаво, що серед електорату "проти всіх" 32% каже, що причина ув'язнення у кримінальних проступках, а 30% ратують за "політичну версію".    

Не пішли на поступки й у побажанні повторно провести попереднє засідання в апеляційному процесі (адвокати ЮВТ стверджували, що воно відбулося із порушеннями), а також у проханні відновити досудове слідство (захисники екс-прем’єра добиваються проведення дослідження документів та кількох експертиз по справі).

Майбутнє Тимошенко тісно пов’язане із глибиною євроінтеграційних процесів та визнанням чистоти майбутніх виборів до парламенту. У вівторок до України завітав Комісар Євросоюзу із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, який як може передає Києву думки ЄС. Фюле зустрівся і Віктором Федоровичем, і з Юлією Володимирівною. 

Про зустріч із Януковичем відомо небагато – лише те, що вона тривала близько 3,5 годин. При такій тривалості закономірними були б деталі, однак, схоже, обговорювані теми не потребують широкого розголосу. 

Про зустріч із Юлією Володимирівною відомо більше, хоч і достовірного обмаль. За однією із версій, у розмові із Фюле екс-прем’єр висловила невдоволення голосуванням опозиціонерів за виборчий закон. За іншою, яку пропонують депутати-бютівці, безпосереднього спілкування між ними не було, як максимум – записка, існування якої може підтвердити сама ув’язнена. Поки ж Тимошенко мовчить, її однопартійці пропонують не поширювати інсинуацій. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4498 / 1.56MB / SQL:{query_count}