Учора суддя Печерського райсуду столиці Галина Супрун оголосила, що постанова Генпрокуратури щодо порушення кримінальної справи проти екс-президента скасована.
У рішенні про закриття справи зазначається, що суд не знайшов підстав, які б вказували на причетність Кучми до скоєння тяжкого злочину. Пояснивши, що кримінальна справа може бути порушена лише у тому випадку, коли є достатньо даних про скоєння особою злочину та наявність у її діях складу злочину, суд “установив, що заяви Олександра Мороза, Миколи Мельниченка та інших осіб не зареєстровані належним чином”.
ДО ТЕМИ Оскаржити рішення суду має намір і Генпрокуратура. Голова прес-служби ГПУ Юрій Бойченко повідомив “ЛІГАБізнесІнформ”, що прокуратура оскаржить рішення суду, коли текст рішення надійде в Генпрокуратуру. “Рішення буде оскаржене у терміни, передбачені законом”, – сказав він. Водночас сам Леонід Данилович наполягає на продовженні розслідування “касетного скандалу” і пошуку винних в убивстві Ґонґадзе. Про це повідомили його адвокати Сергій Ульянов та Віктор Петруненко. “Недостатньо зняти підозри з президента Кучми, але залишити їх на українській владі, на самій державі. Необхідно змити пляму з репутації країни. А це неможливо до моменту, поки не буде знайдено справжніх організаторів та замовників цієї найстрашнішої антиукраїнської провокації новітнього часу — “касетного скандалу” та зникнення Г. Ґонґадзе. Лише знайшовши справжніх керівників цієї змови проти основ держави, Україна може довести всьому світові, що вона здатна захищати свої інтереси”, – передають слова екс-президента. |
“Фактично, єдиною підставою для порушення кримінальної справи є аудіозаписи, зроблені Миколою Мельниченком… у той же час обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним чином і особою, не уповноваженою проводити оперативно-пошукову роботу”, – зауважив суд. Як пояснила Галина Супрун, зачитуючи рішення, “суд доходить висновку, що записи (Мельниченка – “Пошта”) зроблені незаконним шляхом і отримані сумнівним способом”.
Що справа вийде саме на таке рішення, можна було б здогадатися уже на основі рішення Конституційного суду, який тлумачив 62 статтю Основного закону. У жовтні “конституційна Феміда” вирішила, що обвинувачувати кого б то не було на основі даних, отримання яких не відповідає букві закону, а тим більше зібраними не уповноваженою на те особою – не гоже.
Оскаржити рішення Печерського райсуду можна протягом семи діб. Адвокат Мирослави Ґонґадзе Валентина Теличенко заявила, що рішення суду, яким скасовано постанову про порушення кримінальної справи щодо другого президента України, невдовзі оскаржать.
“Звичайно, рішення буде оскаржено в апеляційній інстанції, і так само в касаційній, тому що довіри до Апеляційного суду так само немає”, – передає слова Теличенко “Радіо Свобода”. Адвокат також зауважила, що під час судового засідання суддя повинна була оцінювати лише дії слідчого, а не давати оцінку діям Мельниченка та зібраним ним доказам.
ДОВІДКА Нагадаємо, що кримінальну справу щодо Кучми порушили цьогоріч 21 березня. Екс-президента обвинувачували у перевищенні влади та службових повноважень, які у 2000-му призвели до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. |