Жертви економічних злочинів

Незаконне привласнення майна, корупція та хабарництво залишаються найпоширенішими видами економічної злочинності в Україні

Незаконне привласнення майна, корупція та хабарництво залишаються найпоширенішими видами економічної злочинності в Україні

Із відповідей респондентів “Всесвітнього огляду економічних злочинів” за 2011 р., який учора презентувала у Києві компанія “PricewaterhouseCoopers”, випливає, що за останній рік понад третина компаній та інших організацій з різних країн світу ставали жертвами економічних злочинів. Так, у “Всесвітньому огляді економічних злочинів” за 2011 рік взяли участь майже 4 тис. респондентів із 72 країн, серед яких 84 респонденти представляли українські компанії (це на 23% більше, ніж у 2009 р.). 

Зокрема, 34% учасників глобального опитування заявили, що їхні організації постраждали від економічних злочинів. Крадіжки або незаконне привласнення майна виявилися найпоширенішим видом економічних злочинів, вказаних респондентами (72% опитаних). До цього списку злочинів також увійшли маніпуляції з фінансовою звітністю, хабарництво з корупцією (по 24% на кожен вид злочинів), а також кіберзлочинність (23%). Загалом 22% респондентів із різних країн світу зазначили, що не знають, чи їхні організації постраждали від шахрайства. За результатами огляду в Україні, 36% організацій стали жертвами економічних злочинів протягом останніх 12 місяців, що на 9% менше, ніж у 2009 році.

“Ми вважаємо, що зниження рівня шахрайства у 2011-му, за даними українських компаній, пояснюється неефективністю його виявлення, а не фактичним скороченням кількості таких випадків. Існує пряма залежність між виявленням випадків шахрайства та проведенням оцінки ризиків шахрайства. Результати дослідження свідчать про те, що організації, які регулярно проводять оцінку ризиків шахрайства, заявляють про більшу кількість зловживань”, – зазначив Борис Краснянський, керуючий партнер PwC в Україні.

Незаконне привласнення майна є найбільш поширеною формою економічних злочинів в Україні (73% торік, порівняно з 59% у 2009 р.). Серед інших видів шахрайських дій основною проблемою для українських компаній є хабарництво і корупція (60%), маніпуляція з фінансовою звітністю (30%) та недобросовісна конкуренція (23%), яка стає зростаючою загрозою, враховуючи триразове збільшення кількості зареєстрованих випадків порівняно з 2009 роком. На п’ятому місці – кіберзлочинність (17%), якій у дослідженні цього року приділено особливу увагу.

Цьогоріч в опитуванні представлені погляди представників більш ніж 13 галузей економіки. Фінансові послуги, роздрібна торгівля, виробництво споживчих товарів, промислове виробництво і професійні послуги представляють більше половини (63%) від загального числа учасників в Україні. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4074 / 1.55MB / SQL:{query_count}