Крапка з продовженням

Адвокат засудженого у "справі Федишина" оскаржуватиме вирок на довічне ув'язнення у Верховному суді України

Адвокат засудженого у "справі Федишина" оскаржуватиме вирок на довічне ув'язнення у Верховному суді України

fedyshyn.jpg

Авто Федишина відразу після вибуху 26 жовтня 2006 року

Львівський апеляційний суд у п'ятницю, 19 вересня, виніс вирок трьом заарештованим після замаху на Романа Федишина, генерального директора ТзОВ "Шувар", депутата Львів­ської міськради (фракція БЮТ).

Нагадаємо, що вранці 26 жовтня 2006 року навпроти приміщення офісу ТзОВ "Шувар" було підірвано іномарку керівника цього ринку, внаслідок вибуху загинула 14-річна школярка Марічка Куцинда, яка у той момент йшла до школи. Сам Федишин отримав травми ноги. Прокуратура порушила кримінальну справу за трьома статтями КК України: ч.2 п.5 ст.115 ("Умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб"), ч.2 п.5 ст.15 ("Замах на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб") і ч.2 ст.194 ("Умисне знищення або пошкодження майна"). Кримінальна справа налічувала майже 30 томів.

Уже через місяць, наприкін­ці листопада, тодішній керівник міліції Львівщини Віталій Максимов рапортував: "Справу Федишина" розкрито". Мас-медіа повідомляли, що затримано трьох підозрюваних - замовника, виконавця та виробника вибухівки, а ще один ймовірний виконавець злочину перебуває у розшуку. Власне тоді затримали Олександра Рудого, Олександра Єгорушкіна та Володимира Панасенка. Останнього заарештували наприкінці листопада 2006 р. Слухання ж кримінальної справи у суді розпочали торік у жовтні.

"Володимирові Панасенку Львівський апеляційний суд визначив міру покарання - довічне ув'язнення, Олександрові Рудому - 12 років позбавлення волі, а Олександру Єгорушкіну - 14 років", - повідомила "Пошту" Наталія Крісман, адвокат підсудного Володимира Панасенка. Співрозмовниця обурена тим, що суд засудив до довічного ув'язнення людину, проти якої немає жодного реального доказу причетності до цього злочину. Вона вважає Панасенка "жертвою системи". Адвокат назвала вирок "ганебним" і таким, що "не ґрунтується на жодному реальному доказі". Наталія Крісман певна, що справжній замовник злочину нині перебуває на волі, а "закон із якихось причин щодо нього є безсилий". "Вважаю цю справу великою ганьбою для Львівського апеляційного суду. Це велика помилка! Ознайомившись у найближчі дні з вироком суду, обов'язково оскаржуватимемо його у Верховному суді України. Згідно із законом, на це передбачено місяць. Переконана, що Верховний суд виправить цю помилку і скасує вирок. Адже вкрай прикро, що такими вироками калічать людські долі!" - наголосила пані Крісман.

Адвокат повідомила, що Роман Федишин від початку 2008 року не приходив на судові засідання, не було його й під час винесення вироку 19 вересня. На що сам пан Федишин у розмові з "Поштою" за­значив, що на те "були представники". "Певен, що правоохоронці у цій справі спрацювали добре. Не маю підстав сумніватися у матеріалах справи та вироку суду. Сам же вирок Львівського апеляційного суду вважаю справедливим", - зазначив депутат міськради.

На момент замаху на Р. Федишина дружина  Володимира Панасенка - Лариса Панасенко - володіла 8% акцій ТзОВ "Шувар". У розмові з "Пош­тою" Роман Федишин повідомив, що "жодних змін не було, вона й надалі володіє 8% акцій ТзОВ". Самому ж пану Федишину, за його словами, належить 51% акцій.

Нагадаємо, що на Львівщині досі залишається нерозкритою низка резонансних убивств: екс-губернатора Львівщини, голови спостережної ради корпорації "ЕкоЛан" Степана Сенчука, гендиректора ТзОВ "Галімпекс-Склодзеркальний завод" Богдана Дацка, а також справа Вовчака (в авто начальника управління транспорту та зв'язку мерії кинули вибуховий прист­рій, від отриманих опіків Ярослав Вовчак згодом помер у лікарні. - "Пошта").

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6300 / 1.57MB / SQL:{query_count}