Ревізія для міліції

До 21 листопада неурядові організації проводять моніторинг дотримання прав людини у роботі органів правопорядку

До 21 листопада неурядові організації проводять моніторинг дотримання прав людини у роботі органів правопорядку

ДО ТЕМИ

Під час проведення кампанії цілодобово працюватиме гаряча лінія щодо випадків незаконного насилля з боку міліції: тел.: (066) 665 33 88, (067) 840 75 40.

Поскаржитися на дії працівників міліції також можна буде, заповнивши спеціальну анкету в режимі он-лайн на сайті Асоціації УМДПЛ: www.umdpl.info або відправивши електронного листа на адресу: monitoring.mvs@gmail.com. 

Майже півсотні неурядових організацій розпочали 7 листопада всеукраїнську акцію “Міліція під контролем”. Зокрема, до 21 листопада вони під керівництвом Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів здійснюватимуть моніторинг стану дотримання прав людини працівниками міліції. Після узагальнення і аналізу отриманих даних експерти розроблять рекомендації уряду та МВС України. Про це повідомив керівник програм з прав людини Громадянської мережі “Опора” Тарас Гаталяк.
Проведення моніторингу не порушуватиме визначений нормативними актами режим таємності та жодним чином не заважатиме працівникам міліції виконувати свої службові обов’язки. Так, моніторинг буде проводитись шляхом відвідування службових приміщень підрозділів внутрішніх справ із вільним режимом доступу; проведення бесід із громадянами та працівниками міліції, приймання від громадян повідомлень щодо протиправних дій (бездіяльності) працівників органів внутрішніх справ, їх правова оцінка та надання допомоги потерпілим у підготовці відповідних скарг, спостереження за діями працівників міліції під час публічного виконання ними своїх обов’язків, аналіз матеріалів ЗМІ та фіксація виявлених порушень за допомогою відео-, фотозйомки та аудіозапису.
Як розповів “Німецькій хвилі” голова правління асоціації Олег Мартиненко, моніторинг здійснюватимуть волонтери. “Оскільки вхід у райвідділи вільний, можна буде легко визначити, чи працює міліція в рамках закону”, – зазначає Олег Мартиненко. За його словами, волонтери також будуть опитувати відві­дувачів міліції: як із ними поводилися та наскільки правомірними були причини виклику. “У такий спосіб можна буде багато дізнатися. Люди, як правило, охоче розповідають про свої проблеми”, – зазначає експерт.
Громадський контроль за діями працівників МВС посилять також і у громадських місцях та на вулицях. “Ми з’ясовуватимемо, на службовій чи приватній машині працівники ДАІ зупиняють авто громадян і що саме вони роблять: складають протокол чи займаються чимось на кшталт отримання хабара”, – каже Олег Мартиненко. 
Організатори зазначають, що всеукраїнська акція “Міліція під контролем” має продемонструвати керівництву МВС та уряду кількість порушень, а громадським організаціям допомогти здійснювати конт­роль за діями міліціонерів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5053 / 1.56MB / SQL:{query_count}