Збройна оборудка

У Львівський університет внутрішніх справ уже повернули 31 одиницю поцупленої зброї зі зниклих 126-ти. У списку заарештованих і проректор вишу 
 

У Львівський університет внутрішніх справ уже повернули 31 одиницю поцупленої зброї зі зниклих 126-ти. У списку заарештованих і проректор вишу 

Уже 13 осіб затримано у резонансній кримінальній справі щодо масштабного викрадення зброї зі складів Львівського державного університету внутрішніх справ. Частина з цих людей заарештована й уже перебуває у слідчому ізоляторі Львова, інші – ще в ізоляторі тимчасового тримання. 

Зокрема, у списку затриманих – начальник складу зброї та старший інспектор із озброєння університету внутрішніх справ. А ось серед vip-фігурантів кримінальної справи – проректор із економічних питань та ресурсного забезпечення Львівського університету внутрішніх справ, проти якого порушили кримінальну справу. Йому інкримінують зловживання службовим становищем.

 На жаль, Львів та місцевий міліцейський виш увійдуть в історію грандіозною злочинною оборудкою. Ще б пак, адже такого масштабного розкрадання зброї у правоохоронних органах не те, що у Львові, але й в Україні досі не було! 

Що зникло? Що повернули?

Як засвідчила масштабна інвентаризація, яку провели у Львівському університеті внутрішніх справ, зник чималий збройний арсенал – 126 одиниць вогнепальної та навчальної зброї, серед яких пістолети Макарова, автомати Калашникова та гвинтівки. За словами генерального прокурора України Віктора Пшонки, наразі встановлено, що викриті особи “реалізовували всім охочим” викрадену зброю, серед яких – 33 автомати Калашникова, 10 кулеметів і понад 60 пістолетів різних систем.
За останньою інформацією, у виш уже повернули 31 одиницю поцупленої вогнепальної та навчальної зброї, а також велику кількість різних бойових припасів. Прес-служба МВС України інформує про повернення 11 автоматів, двох гвинтівок та 17 пістолетів. Тим часом інвентаризація у виші триває й надалі… 
Резонансна кримінальна справа є у провадженні слідчого управління прокуратури у Львівській області. “Кримінальну справу порушено 13 жовтня за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 262, ч. 3 ст. 364, ч. 1 ст. 263 КК України, а саме: заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, умисного приховування службовими особами фактів нестачі зброї, за фактами зберігання, придбання і збуту вогнепальної зброї”, – повідомили “Пошті” у прес-службі прокуратури області. 
Під час розслідування кримінальної справи слідча група вже провела 10 оглядів місць подій, 24 обшуки, 11 виїмок необхідної документації, допитано понад 40 свідків, призначено 30 експертиз. Зараз досудове слідство у вказаних кримінальних справах триває, проводяться слідчі дії та оперативні заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до злочинів.
Отож, за результатами досудового слідства порушено кримінальні справи стосовно трьох службових осіб Львівського державного університету внутрішніх справ за ч. 2 ст. 262, ч. 3 ст. 364 КК України, а саме: заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та умисного приховування службовими особами фактів нестачі зброї. Також щодо десяти осіб порушили кримінальні справи за ч. 1. 
ст 263 КК України (зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї). 
За словами генпрокурора України Віктора Пшонки, почувалися зловмисники безпечно, бо… мали прикриття у Києві. “Розкрито і факт того, що до факту придбання зброї причетний і колишній працівник прокуратури м. Києва. Його затримано”, – зазначив генпрокурор.  
“Після нещодавніх подій у Харкові щодо продажу зброї працівниками міліції міністр МВС Анатолій Могильов дав команду провести тотальну перевірку озброєння у системі МВС. Така ґрунтовна перевірка в системі МВС перша за останні десять років. Ці перевірки проводилися за участі працівників центрального апарату міністерства. Так, 13 жовтня під час такої перевірки у Львівському університеті МВС виявили нестачу зброї, 106 із яких – бойова зброя, 9 – навчальна та 15 ракетниць. Після проведення оперативних заходів встановили, що до зникнення зброї причетний начальник складу озброєння університету, який протягом 2008 – 2011 рр. виносив із території закладу зазначену зброю із метою збуту”, – таку інформацію озвучив цього тижня начальник Департаменту внутрішньої безпеки МВС України Олександр Мечетний. 
Силовики розповіли, за скільки продавали університетську зброю. “Як встановили перевірка і слідство, матеріально відповідальна особа, виносячи зброю зі складу, продавала пістолети по 300-400 доларів за штуку, автоматичну зброю по 600-800 доларів”, – інформує прес-служба МВС України. Поза тим, пістолет Макарова на чорному ринку коштує 700-800 доларів, а автомат Калашникова – 1-2 тис. доларів. 

Віртуальний колекціонер

Слідчі наголошують: інформація, яка прозвучала у ЗМІ, що зброю з вишу збували колекціонерові раритетної та колекційної зброї, не відповідає дійсності. Мовляв, “серед покупців звичайні люди, які мали бажання її придбати”. На запитання “Пошти”, чи є серед покупців люди зі злочинного світу, у прокуратурі відповіли, що ні. 
Крім того, саме прес-служба МВС цього тижня інформувала, що “вказану зброю скуповував один із колекціонерів Львова, а згодом він її перепродував”. Як зазначив начальник Департаменту внутрішньої безпеки МВС України, частину осіб, які скуповували цю зброю, – встановлено. Покупцями виявилися громадяни із різних міст України.
Хочеться сподіватися, що силовики з’ясують інцидент та покарають справді винних осіб у цій злочинній оборудці, а не скинуть вину на, скажімо, цапів відбувайлів. Поки ж працюють представники міліції, прокуратури та СБУ, мешканці Львівщини з острахом чекають, де випливе поцуплена у виші зброя, або, ще гірше, – пролунають постріли з неї…  
 

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, місяць тому у Комінтернівському райвідділі органів внутрішніх справ міста Харкова було виявлено нестачу 23 найменувань бойової вогнепальної зброї, серед яких 14 пістолетів Макарова, автомат Калашникова, пістолети інших марок, а також близько двох тисяч боєприпасів до різних видів зброї.  Під час досудового слідства у кримінальній справі, порушеній за даним фактом, установлено, що викрадення та подальшу реалізацію зброї вчинили саме працівники зазначеного відділення міліції. У цій справі притягуються до відповідальності 14 осіб. Упродовж двох місяців цю зброю тепер уже екс-міліціонер продавав своїм же колегам, які вже звільнені з ОВС. 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4718 / 1.61MB / SQL:{query_count}