Корупційні зрушення

За останні два роки українці не помітили, що корупція стала поширенішою, але відчули, що вона стала більш інтенсивною.

За останні два роки українці не помітили, що корупція стала поширенішою, але відчули, що вона стала більш інтенсивною.

Такими є результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією. “Сприйняття громадянами поширеності корупції залишилось майже на рівні дворічної давнини, однак досвід корупції став хоч і не більш поширеним, однак інтенсивнішим, що насамперед викликане збільшенням кількості державних структур, у яких населення наражається на відверте вимагання хабара з боку чиновника”, – наголошують соціологи.
Частка українців, втягнутих у корупційні схеми, все ще залишається високою, хоч помітне і незначне її зниження: якщо у 2007 р. 67% опитаних стикались із хабарництвом, у 2009 р. – 62,5%, то цьогоріч таких 60,1%. Серед негативних змін – повернення явища вимагання хабара. У той же час добровільна пропозиція хабара залишається низькою – лише 10% самі роблять перший крок.
При цьому 77,6% опитаних кажуть, що відповідальним за боротьбу із корупцією є президент. Навряд чи ця новина його порадує, адже стабільно високий показник корупційності сприяє зниженню президентського рейтингу. Експерти вперше зафіксували цікаву річ: сьогодні українці частіше чують про боротьбу із корупцією (33%), аніж натикаються на конкретні викриття у ЗМІ (30%).
Свою готовність протидіяти корупції, як і раніше, декларує третина українців. Переважно це чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту. 
Опитування проводилось у співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією у березні – квітні 2011 року (n=10639) за підтримки проекту UNITER. Вибірка, розроблена для кожного з чотирьох досліджень, є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старших) України в цілому та її окремих регіонів, а також для кожної області України. Опитування проводили за допомогою індивідуального особистого інтерв’ю, загалом респондентам ставили близько 50 запитань.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4116 / 1.54MB / SQL:{query_count}