Дослідники нарахували 77 різних причин зіткнень автотранспорту
У переважній більшості аварій, які стаються на дорогах, винні водії. Вчені дослідили статистику ДТП, які сталися за 2005 – 2009 рр., і дійшли висновку, що у 65% випадків зіткнень можна було б уникнути, якби автовласники були уважнішими.
Дослідження провели в Інституті автомобілізму Великобританії (IAM), де розглянули понад 700 тис. аварій із тяжкими наслідками для автомобілів. Дослідники нарахували аж 77 всіляких причин зіткнень. Називаючи головні фактори аварій, вибирали одночасно кілька пунктів.
Безперечно, головною причиною аварій є перевищення швидкості (13,9%), зокрема, на поворотах або в умовах недостатньої видимості (15,9%).
У 28% випадків до великих неприємностей призвели брак досвіду і манера водіння. Ще 17% постраждалих прагнули якомога швидше доїхати до пункту призначення.
17% аварій сталися через банальну неуважність на дорозі або необдуманість вчинків. У списку причин називають також ситуації, коли водії не спромоглися визначити швидкість і траєкторію руху інших автомобілістів.
А от у 2,6% інцидентів водії відволікалися на зовсім інші речі, аніж ситуація на дорозі: вмикали музику, прибирали у салоні під час руху.
За статистикою, не більше десяти відсотків аварій спричинили зовнішні фактори, коли було погане чи слизьке дорожнє покриття або ж нечітка розмітка.
0,4% серйозних аварій стаються через телефонні розмови, ще стільки ж ДТП трапляється через поганий зір водіїв. Зіставлення в єдине ціле перелічених факторів складає повну картину факторів, через які відбуваються прикрі ситуації на дорогах, кажуть вчені з інституту IAM.
Дослідивши причини аварій, фахівці з Інституту автомобілізму IAM зауважили, що найчастіше контроль над машинами водії втрачають із 19.00 до 7.00. А з 7.00 до 19.00 водії погано дивляться обабіч.
***
Із початку року в Україні поменшало аварій. Кількість ДТП на дорогах скоротилася на 11%, порівняно з аналогічним періодом торік. Загалом із початку року інспектори ДАІ склали майже 2,5 млн протоколів про порушення.