За сімома замками

Найкращий захист від квартирних злодіїв – добрі сусіди та Державна служба охорони. Літо – пік відпусток. Хтось їде на море, хтось  – за кордон, інші підкорюють гори, а хтось… квартири. Іноді вистачить і вихідних, проведених у селі, аби позбутися набутих роками цінних речей. Де більшість із нас зберігає гроші та коштовності? Шафа з одягом, матрац, книги…

Найкращий захист від квартирних злодіїв – добрі сусіди та Державна служба охорони
Літо – пік відпусток. Хтось їде на море, хтось  – за кордон, інші підкорюють гори, а хтось… квартири. Іноді вистачить і вихідних, проведених у селі, аби позбутися набутих роками цінних речей. Де більшість із нас зберігає гроші та коштовності? Шафа з одягом, матрац, книги… Зберігаючи гроші в сховку за шубою чи білизною, іще раз задумайтесь, а чи справді це безпечно?
“Зазвичай злочинці відслідковують квартири. Стежать за вашим графіком роботи, непримітно розпитують сусідів, куди ви і головне – коли збираєтесь у відпустку. Тому краще не розповідати всім, що ви збираєтеся кудись їхати. Про вашу відсутність повинні знати лише найближчі люди – родичі чи сусіди, які й наглядатимуть за квартирою у період вашої відсутності”, – радить опер­уповноважений Залізничного райвідділу міліції м. Львова Віталій Бойко.
Щоб не впадало в очі те, що власники квартири виїхали надовго, потрібно попросити родичів, сусідів, друзів, щоб вони час від часу заходили у квартиру, підливали квіти, розсували-засували фіранки, забирали кореспонденцію, коротше кажучи, щоб був помітний рух у квартирі.
Злодіїв особливо відлякує випрана білизна на балконі, тому дайте можливість своїм друзям скористатись вашим балконом після великого прання.
Про квартирні крадіжки “Пошта” також розмовляла з першим заступником начальника міліції міста Львова Романом Рибіцьким:
– Цього року кількість квартирних крадіжок значно зменшилась, це пов’язано з тим, що минулого року було затримано велику кількість груп, що серійно скоювали злочини, їх вдалося ізолювати. Найпоширенішим способом злому є металопластикові вікна першого та другого поверхів, а крадіжки через двері у літній період зменшились на 20%. Найнадійніший засіб уберегтися від квартирних крадіжок – це Державна служба охорони МВС. Я згідний, що не кожен мешканець може собі таке дозволити, але краще раз витратитись, аніж потім ходити по райвідділах через те, що вас пограбували.
Правоохоронці радять встановлювати металеві двері та надійні замки. За словами Віталія Бойка, є наївні люди, що ставлять дверні замки за 10 грн, які без особливих зусиль можна зламати. Для надійності замки повинні бути різних типів. Також міліція звертає увагу на наявність металевих ґрат, особливо на вікнах першого поверху. Не потрібно залишати відчинені кватирки. Якщо на вашому поверсі є хол чи у вас блокова система, потрібно також обладнати замком двері, що ведуть у блок. Варто забезпечити і хороше освітлення біля вхідних дверей.
У випадку, коли ви чуєте шум у сусідній квартирі чи бачите там чужих людей, Роман Рибіцький радить негайно телефонувати до міліції:
– Я розумію, що ви не хочете бути свідками та давати покази слідчим. Але прошу: якщо ваших сусідів обкрадають, не потрібно шукати їхні телефони і дзвонити, найкраще негайно зателефонувати на 102 і сказати, що в такій-то квартирі злодій. Не обов’язково вказувати своє прізвище, головне – викличте міліцію! Адже завтра ви теж можете кудись поїхати і хтось може опинитися на вашому місці!

КОМЕНТАР:

Іван Захарко,
заступник начальника управління Державної служби охорони при ГУ МВС України
у Львівської області:

– У літній період квартирні крадіжки трап­ляються практично щодня, проте люди почали більше дбати про свою безпеку.
В 13 районах Львівської області є можливість охорони квартир за допомогою Державної служби охорони. Під нашою охороною на Львівщині знаходиться приблизно вісім тисяч квартир. ДСО досить часто затримує злочинців “на гарячому”, ось, до прикладу, минулої п’ятниці в Дрогобичі затримали чоловіка, який хотів винести з чужої квартири ювелірні прикраси. На добу маємо від трьох до десяти спрацювань сигналу тривоги у квартирах. У програмі “Квартира” є різні варіанти послуг, наприклад, можливий лише нагляд за квартирою, інформацію про який постійно передаємо власникам квартири або ж просто встановлюємо локальну сигналізацію. На сьогодні можемо відтермінувати повну оплату апаратури за умови, що ви сплачуватимете поступово. ДСО не залишає поза увагою й малозахищені верстви населення (ветеранів, інвалідів і т.д.), для яких передбачені пільгові програми. Щомісячна оплата за охорону квартири залежить від житлової площі. Охорона одного квадратного метра коштує гривню. Щодо ціни встановлення самої апаратури, тут є великий вибір, де мінімальна ціна обладнання становить 1500 грн. Це вже залежить від бажання господарів та місця розташування квартири, наприклад, якщо квартира знаходиться на першому поверсі, то в таких випадках потрібне додаткове устаткування. Адже перший і другий поверхи найнебезпечніші.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4467 / 1.58MB / SQL:{query_count}