З потяга на... перекур

Для 35-річного мешканця закарпатського міста Ужгород дорога потягом на відпочинок до моря виявилася останньою - чоловік пішов курити і ви­йшов з вагона... на ходу.

Для 35-річного мешканця закарпатського міста Ужгород дорога потягом на відпочинок до моря виявилася останньою - чоловік пішов курити і ви­йшов з вагона... на ходу.

На початку серпня неподалік станції Задвір'я, що у Львів­ській області, машиніст електрички "Ковель - Львів" терміново загальмував, бо на залізничній колії виявив людське тіло. Це був труп чоловіка з характерними ранами від травмування залізничним транспортом, про що одразу ж поінформував правоохоронні органи. Згодом, після розтину, судмедексперт встановив, що слідів насильницької смерті немає. Кілька днів поспіль працівники управління карного розшуку Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транс­порті ідентифікували труп загиблого. Ретельно перевірили всю базу, але жодних даних на цю людину не було. Міліціонери спочатку опитали машиністів трьох потягів: "Київ - Вроцлав", "Чернівці - Москва", "Ужгород - Харків", чи у них не зникали пасажири з потяга. Але ні - ніхто нічого не чув. Згодом взялися опитувати й інших машиністів.

Допоки до лінійного відділу на станції Ужгород зголосилася жінка, яка повідомила, що у неї зник син, який потягом поїхав на відпочинок до моря. Розслідування кримінальної справи зрушило з місця. З'ясувалося, що чоловік помандрував відпочивати з компанією до моря. Він мав місце в одному вагоні, а решта компанії - в іншому.

На Львівській залізниці з 20 серпня до 15 вересня триває операція під умовною назвою "Пасажир", під час якої правоохоронці відпрацьовують вокзали, станції та потяги. За цей час порушено 38 кримінальних справ, з яких - 37 (зокрема три крадіжки) роз­крито.

Вже опісля з'ясувалося, що компанія їхала потягом "Ужгород - Київ" до столиці, а потім мала пересісти на поїзд, який прямував на узбережжя. Власне вранці, доїжджаючи до першого пункту призначення, й виявили, що товариша немає. Напередодні вони повечеряли та випили оковитої, згодом  завели чоловіка в інший вагон у його купе. Відтоді більше його не бачили. Та це не завадило їм, зокрема й співмешканці цього чоловіка, їхати далі - поближче до сонячних променів та морського узбережжя. Оскільки товариша не було, пересіли на інший потяг. Спокійно засмагали й нікуди не зверталися про зникнення людини. Удома, повернувшись з відпустки, їм таки довелося поспілкуватися з правоохоронцями. Розповіли, що сусіди по купе бачили товариша ввечері, коли той повернувся  з іншого вагона. Чоловік узяв цигарки, вийшов і більше не повернувся. "Найімовірніше, він був нетверезий, курив, була спека, відкрив двері вагона й випав на ходу", - каже старший інспектор зі зв'язків з громадськістю Лінійного управління на Львів­ській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Тетяна Маєр. Співрозмовниця додає, що залізниця є об'єктом підвищеної небезпеки, а розпивання спиртних напоїв у вагонах призводить до біди.

Правоохоронці кажуть: якби не скасували торік восени системи "Експрес" (під час неї діяли іменні залізничні квитки), цей трафунок можна було б розкрити набагато швидше. Принагідно зазначимо, що як правоохоронці, так і залізничники неодноразово зверталися до Міністерства транспорту та зв'язку та "Укрзалізниці", аби поновити цю систему. "Вона давала нам багато можливостей для розшуку злочинців. Її відсутність негативно впливає на розкриття злочинів. Також це дуже ускладнює  встановлення осіб, які їхали у потягах", -  наголосив "Пошті" в. о. начальника Управління карного розшуку Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Володимир Шльомський.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5054 / 1.56MB / SQL:{query_count}