Верткі “домушники”

Епіцентрами квартирних крадіжок у Львові залишаються Сихів та Рясне. Об'єктами злочинних посягань також є помешкання заробітчан

Епіцентрами квартирних крадіжок у Львові залишаються Сихів та Рясне. Об'єктами злочинних посягань також є помешкання заробітчан

berya.jpgУ Львові та області маємо не таку вже й втішну ситуацію з розкриттям квартирних крадіжок. Це визнають самі ж правоохоронці. Незважаючи на вдосконалення техніки боротьби з квартирними злодіями (зокрема, в управлінні карного розшуку ГУ МВСУ у Львівсь­кій області та райвідділах мі­ліції створено спеціалізовані групи), "домушники" постійно вправляються й випереджають міліцію.

"Розкриття квартирних крадіжок у Львові наразі не під­німає наш авторитет. Нині ці злочини погано розкриваються. Зокрема, з 10 крадіжок розкриваємо лише 3-4. Якби досягали позитивного результату хоча б на 70 %, то це було б добре", - каже у розмові з "Поштою" Ігор Цікало, начальник управління міліції м. Львова. Співрозмовник визнає: зараз бракує фахівців, які б могли професійно та швидко розслідувати такі злочини. Якщо по свіжих слідах ще вдається одягнути кайданки на руки злодіїв, то в інших випадках - розслідування затягуються. "Тепер усі злодії працюють у рукавичках, відтак не залишають  відбитків пальців, що ускладнює розкриття злочину", - каже І. Цікало.

Епіцентрами квартирних крадіжок у місті Лева, як і в попередні роки, залишаються так звані "спальні" райони Львова - Сихів та Рясне, а також нові забудови. У зоні ризику - помешкання на першому (особливо ті, які не захищені металевими решітками) та другому поверхах. А от мешканці центральної частини міста можуть бути дещо спо­кійнішими - набагато рідше злодії прицілюються саме на їхні квартири.

Винахідливість злодіїв не має меж. Вони щоразу вигадують нові й нові способи скоєння крадіжок. Традиційними є зламання замків дверей, проникнення через вікна, кватирки, балкони, підбір ключів. Утім, часто потерпілі самі створюють умови для крадіжки: не зачиняють кватирку, часом навіть забувають замкнути двері (!), впускають до помешкання сторонніх осіб. Сучасні "домушники" різноманітними методами відчиняють замки будь-яких типів. Для своїх "чорних справ" злодії використовують спеціальний саморобний пристрій  для викручування серцевини замка у дверях. "Майже немає таких замків, які не можна відімкнути. Щоправда, злодії не підуть туди, де є сигналізація, камери відеоспостереження та міцні й броньовані двері", - говорить у розмові з "Поштою" Володимир Хаба, заступник начальника відділу розкриття майнових злочинів управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львів­ській області.  

У Галицькому районі Львова 9 вересня на гарячому, під час квартирної крадіжки, правоохоронці затримали групу злочинців у складі трьох осіб. На рахунку раніше засуджених молодиків близько десяти крадіжок у Львові та на Пустомитівщині, зокрема в с. Зимна Вода

Пан Цікало каже, що у Львові тенденції дещо змінилися: якщо ще три роки тому у місті квартирні злодії були особливо ласі на громіздкі речі (скажімо, телевізори), то тепер їх цікавлять переважно гроші та золото. Напрошується висновок:  обладнайте вдома сейф чи скористайтеся послугами банку - це принаймні надійніше та безпечніше. Натомість на теренах області "домушники", як і раніше, ласі на чужу побутову техніку. Щоправда, їхні "апетити" на ці товари дещо змінилися. "Особливо не  гребують плазмовими телевізорами. Натуральні шуби, дорогий посуд та зброя - також у цьому списку", - додає В. Хаба.

Правоохоронці подивовані байдужістю людей до чужої біди. Непоодинокі випадки, що сусіди бачили, як злочинці виносили речі з квартири, але у міліцію не зателефонували. Люди живуть за принципом: моя хата скраю, нічого не знаю, і що не моє - мені байдуже.

Міліціонери радять: по-перше, якщо поблизу будинку вештаються  невідомі підозрілі особи, потрібно повідомити міліцію (за телефоном 02, інформація  може бути конфіденційною); по-друге,  варто бути  обачним до дзвінків у двері на кшталт: "Я шукаю Василя. Не підкажете, де він мешкає..." По-третє,  звертайте особливу увагу на укріплення дверей та замків. По-четверте, ставте квартири під охорону - цим займається державна служба охорони. Адже навіть якщо хтось і добиратиметься до помешкання, на місце за лічені хвилини прибудуть працівники державної служби охорони.

Об'єктом злочинних посягань стає й майно родин заро­бітчан. Діти часто-густо розповідають на вулиці друзям, що мама чи тато надсилають додому гроші з-за кордону, хизуються подарунками. "Вуха" ж злодіїв беруть на озброєння потрібну інформацію про матеріальні блага родини, вивчають фінансовий стан та час виходу та приходу додому, а вже згодом господарюють у чужому помешканні.

Зазвичай квартирні крадіжки скоюють молоді та безробітні, частина "домушників" вже встигла побувати за колючим дротом (в тому числі, й за квартирні крадіжки), дехто з них є наркоманами (крадуть, бо треба на чергову дозу). Зокрема, у Сихівському районі Львова з квартири на вул. Чукаріна, злодій, розбивши вікно на балконі, проник у квартиру і ви­крав телевізор, DVD та дві колонки до нього, а також "болгарку". Затримано 22-річного львів'янина, раніше засудженого. Викрадений крам він не встиг реалізувати... А на вул. Новознесенській 30-річний безробітний, також вже суджений, пошкодив двері та обікрав помешкання. Непоодинокі випадки, коли колишні ув'язнені згуртовують навколо себе молоде покоління, навчаючи їх азам "фаху". Опісля їхніми ж руками, як то кажуть, загрібають жар. Квартирні злодії переважно працюють зі своїми спільниками. Одинаки трапляються, але вкрай рідко. Бувають і гастролери. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5269 / 1.6MB / SQL:{query_count}