Президент України підписав закон, яким скасовується обов’язковий техогляд для приватних легкових автомобілів. Нагадаємо, що закон передбачає відміну обов’язкового техогляду для приватних легкових авто, крім автомобілів-таксі й машин, які використовують для перевезення пасажирів або вантажів з комерційною метою. Але і для них зробили поблажку: автомобілям віком до двох років проходити ТО не треба, інформує ЛІГАБізнесІнформ.
ДАІ при цьому відстороняється від контролю технічного стану транспортних засобів. Ці функції передаються суб’єктам господарювання. У змінах у законодавстві з’явився також вичерпний перелік причин, через які співробітник ДАІ має право зупинити автомобіль. Попри те, що він досить довгий, повноваження даішників не збільшилися – перелік скопійований із нині чинних інструкцій.
Крім того, скасовують вимоги відносно обов’язкової наявності у водія дорожнього маршрутного листа і доручення на керування транспортним засобом.
Важливим нововведенням закону є також повна відміна пластикових техталонів. Замість нього вводиться поняття протокол перевірки транспортного засобу, який водіям комерційних автомобілів слід возити зі собою замість талона.
Як інформує ТСН, змінами до закону про техогляд також скасовуються обов’язкові нотаріальні довіреності на передачу автомобіля у тимчасове користування. Більше того, позичити автомобіль тепер можна і зовсім без письмового договору.
Але у тому випадку, якщо позичаєте автомобіль, краще все-таки оформити такий договір письмово. У разі виникнення конфлікту, власник може подати заяву в міліцію про те, що автомобіль у нього узяли незаконно.
А за це можуть порушити кримінальну справу за статею 289. А навіть не оформлений у нотаріуса письмовий договір є захистом від неправдивих звинувачень, наприклад, у викраденні.
ДО ТЕМИ
Одна з найбільш революційних і позитивних змін у законодавстві полягає в тому, що водіям відтепер не треба буде передавати в руки даішникам права, документи на автомобіль і страховий поліс. У Законі України “Про міліцію” обов’язок водія “передавати документи” замінили на слово “пред’явити”. Крім того, у правоохоронців тепер немає права вимагати пред’явлення полісу автоцивілки просто так – тільки при оформленні протоколу про порушення ПДР.