
Як повідомив в інтерв’ю часопису “КоммерсантЪ-Украина” міністр інфраструктури Борис Колесніков, “начальник Іллічівського морського торгового порту Костянтин Лавриненко не тільки звільнений, а й оголошений Генеральною прокуратурою та МВС у міжнародний розшук. В останні два тижні своєї
роботи ця людина зробила передоплату незрозуміло за що в розмірі 10 мільйонів доларів на адресу незрозумілої компанії”. При цьому міністр упевнений, що гроші вдасться повернути, а Лавриненко відповість за законом.
“Але навіть не це головне, а те, що один із так званих інвесторів купив в Іллічівську маленький рибний порт і спробував перевести активи найбільшого державного Іллічівського морського торгового порту на свій маленький рибний порт”, – додав Борис Колесніков. За його словами, колишній начальник Іллічівського морпорту раніше був начальником цього рибного порту. “Якщо ви купили рибний порт, будь ласка, ловіть рибу, робіть кільку в томаті. А захопити актив великого порту вам ніхто не дасть. Ось і вся суть конфлікту”, – заявив міністр.
Нагадаємо також, що прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує одразу три кримінальні справи стосовно іншого портовика – начальника державного підприємства “Одеський морський торговельний порт” Миколи Павлюка, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Причому, за словами адвоката Павлюка Сергія Ємеця, всі три справи порушено за однією статтею Кримінального кодексу України – ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків). “Захист не встигає копіювати матеріали з такою швидкістю, з якою прокуратура Криму порушує все нові й нові кримінальні справи”, – наголосив захисник.
У своєму інтерв’ю “КоммерсантЪ-Украина” Борис Колесніков прокоментував і цю гучну справу. “Контрольно-ревізійний відділ Мінінфраструктури дійсно знайшов порушення в роботі порту. Під час розслідування вдалося з’ясувати, що Одеський МТП здав в оренду готель, що належить порту, який свого часу було побудовано під відому мережу “Kempinski”, – заявив Борис Колесніков. Він повідомив, що раніше Мінтрансзв’язку видало дозвіл на оренду готелю терміном на п’ять років. “Пізніше цей дозвіл підмінили новим, згідно з яким дозволялося здати готель в оренду на досить неоднозначних умовах – на 49 років з внесенням річної орендної плати в розмірі 1,5 мільйона гривень”, – зазначив міністр.
“Але найдивніше, що порт, уже здавши готель в оренду, 2009 року за свій рахунок провів у ньому ремонт ліфтів, витративши на це 180 тисяч гривень. Ось, власне, суть претензій до начальника МТП як з боку прокуратури, так і з нашого боку”, – додав міністр.
Уперше прокуратура Криму затримала Миколу Павлюка, який, наголосимо, є Героєм України (!), 22 липня. Через три дні суд у Сімферополі відпустив його з ізолятора тимчасового тримання під заставу 180 тисяч гривень, після чого 71-річний керівник порту потрапив до одеського 411-го госпіталю, з якого його бійці спецпідрозділу “Сокіл” знову доставили до кримського ізолятора. 29 липня Центральний районний суд Сімферополя продовжив строк тримання під вартою начальника Одеського порту.