Фракція ВО “Свобода” у Львівській міській раді оприлюднила заяву, якою пропонує запровадити мораторій на пільгове орендування землі та майна у місті Львові. Йдеться лише про комерційні об’єкти, до яких, зокрема, належать готелі та інші об’єкти до Євро-2012.
Основною причиною такої заяви свободівці назвали недофінансування освітньої сфери. Водночас, фінансисти міськради запевняють: питання фінансування освіти такий мораторій вирішить лише умовно, а от інвесторів місто може втратити.
За підрахунками депутатів, цього року дефіцит освітньої галузі становить близько 36 мільйонів гривень. Освітянам у повному обсязі не заклали кошти на заміну уроків, матеріальну допомогу, на оздоровлення МОП у розмірі посадового окладу, а також на надбавку за складність і напруженість у роботі.
– Найгірше, що освітянам під страхом втрати роботи не дозволяли приходити на депутатські комісії і говорити про те, що бракує коштів на виплату зарплати. Вже у вересні може не вистачити коштів на оплату їхньої роботи, – зазначив “Пошті” Руслан Кошулинський, голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді. – Тож зараз ми ставимо питання про те, щоб виконавчі органи відчули відповідальність. Якщо вони надають пільги підприємцям, які заробляють гроші на своєму бізнесі, то хай запропонують механізм наповнення бюджету для того, щоб виплатити повноцінну зарплату освітянам.
Депутат додав, що заборона на пільги не стосуватиметься релігійних організацій, ЗМІ та структур, які займаються громадською та соціальною роботою. “Йдеться лише про комерційні об’єкти. До нас щотижня звертається величезна кількість структур про надання пільг: від власників гаражів, до успішних готелів. Зараз ми не можемо так розкидатись грішми”, – розповідає Руслан Кошулинський.
За твердженнями посадовців міськради, запровадження мораторію матиме негативні наслідки, суперечитиме попередньо прийнятим ухвалам, а освітянам може і не допомогти.
– Львівська міська рада кілька років тому прийняла ухвалу про те, що об’єкти готельного господарства, які будують до Євро-2012, звільняються від сплати земельного податку та оренди землі. Однак лише на стадії реконструкції чи будівництва, тобто тоді, коли вони не можуть приносити жодних прибутків. Урешті, в цілому світі існує така практика сприяння інвесторам. Якщо в нас запровадять умови, які пропонують депутати, то інвестор до нас просто не прийде, – зазначила Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики ЛМР.
Своєю чергою, Олег Іщук, директор департаменту фінансів ЛМР, запевняє: просто так перекинути гроші, отримані з оренди землі та майна, на освіту не можна: “Ми можемо це зробити лише у випадку перевиконання загального фонду бюджету окремою ухвалою сесії. А щодо коштів, отриманих із продажу майна і землі, то це бюджет розвитку і гроші з нього можна витрачати лише на капітальні видатки та будівництво”.
Натомість депутати однозначно заявляють: якщо чиновники не придумають, де взяти гроші, міські обранці підготують відповідний проект ухвали. І зважаючи на те, що ВО “Свобода” має більшість у міськраді, це буде автоматичне запровадження мораторію.