Українські борошномельні підприємства призупиняють роботу через прес держрегулювання і зростання цін на зерно. Унаслідок цього борошно вже зникло з роздрібної торгівлі, а проблеми із забезпеченням сировиною починаються і у хлібокомбінатів, інформує “Дело”. Причиною різкого зниження обсягів реалізації стала неможливість працювати, отримуючи прибутки, в умовах адміністративного обмеження цін і подорожчання зерна: компанії не мають можливості підвищити ціни на свій товар через жорстке держрегулювання.
У той час, як собівартість виробництва зросла через подорожчання зернових, частина підприємств і зовсім зупинила виробництво. Ті ж, хто працює, відпускають борошно невеликими партіями і здебільшого постійним партнерам.
Раніше аналогічна ситуація вже була на ринку гречки. Підприємствапереробники опинилися під пресом влади, яка активно здешевлювала популярний продукт. Не маючи можливості підвищити ціну на свій товар, компанії зовсім заморозили відвантаження, щоб не потрапляти під шквал перевірок Держінспекції з контролю за цінами. Однак, якщо гречка привернула увагу порівняно недавно через істерії в суспільстві, то борошно завжди було на особливому контролі уряду.