Закупи новорічних атрибутів

За штучну ялинку доведеться викласти від 400 до 900 грн, а кульки ручної роботи цінять у 40-50 грн за штуку

За штучну ялинку доведеться викласти від 400 до 900 грн, а кульки ручної роботи цінять у 40-50 грн за штуку

Відчуття новорічних свят уже витає в повітрі. Львів’яни все більше цікавляться головними атрибутами зимових свят – ялинками та прикрасами. Тож спеціалісти нагадують: купуючи їх, треба звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд та ціну, а насамперед на якість і безпечність. Китайського ж новорічного краму на ринках та у крамницях більш ніж достатньо. Кращими за якістю, як стверджують спеціалісти, є штучні ялинки з Голландії, Німеччини та України, зокрема з Луцька.

Безпечна красуня

Яку ялинку придбати – штучну чи справжню, справа особиста. Лісова ялинка має якусь особливу магію – неймовірний аромат зимового морозного лісу дарує справжню казку. Але цим дивом природи можна милуватися всього кілька тижнів, а потім лісова красуня доживатиме свого віку на смітнику. Штучна ялинка, звісно, не дає такого аромату, навіть якщо її обприскати спеціальними ароматизаторами. Поза тим, вона служитиме кілька років й збереже життя лісовим красуням.

Якщо живої ялинки шкода, а штучна не до душі, то на ринку можна придбати  оригінальніші аналоги. Наприклад, ялинки, плетені зі соломи, прикрашені іграшками ручної роботи. Різдвяним атрибутом наших предків був дідух із різних злаків, який тримали у хаті аж до Йордану. Нині дідухи на ринках міста можна купити за ціною від 20 до 60 грн.

Знайти щось особливе на цьогорічному ялинковому ринку доволі складно. Продавці пропонують такі ж ялинки, як і торік – із довгими голками, які більше схожі до сосни, з м’якими голками та ялинки з литими з пластику гілками. Ці дерева найдорожчі, але вони найбільше подібні до натуральних. Окрім того, як запевняють продавці, виготовляють їх із якісного та безпечного матеріалу. Продають ялинки з плівки ПВХ, яка не горить, що робить такі дерева безпечними.
На ринку переважно продають ялини з Китаю, є товари з Голландії, Німеччини. Останні вважають найкращими за якістю. Можна придбати вироби українських товаровиробників, зокрема з Луцька. Як запевнив продавець, такі ялинки кращі та безпечніші, ніж китайські, оскільки не виділяють небезпечних речовин.

Якість ялинок та ялинкових прикрас – на совісті виробників та продавців. Жодних перевірок цих товарів управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області  цього року не проводило. Аби вас не обдурили з якістю, Василь Ріпка, заступник начальника управління, радить купувати товари тільки на ринку чи у спеціалізованих магазинах, цікавитися, чи має продавець документи, які засвідчують якість та безпеку товару. Сертифікатів ні для ялинок, ні для ялинкових прикрас не видають. Якщо штучна ялинка має неприємний чи різкий запах фарби, від покупки краще відмовитися. Купуючи штучну ялинку, попросіть продавця зібрати дерево і перевірте, чи є всі елементи. Ялинки заввишки понад 0,5 м повинні мати супровідну інформацію про заходи пожежної безпеки. На упаковці виробники мають зазначати, що ялинка виготовлена зі спеціального вогнетривкого поліетилену або пластику.

Іграшки переважно китайські…

Ялинкові кульки можна обирати найрізноманітніших розмірів, кольорів та форми: кулі різного діаметра, діди морози, зайці, пляшки шампанського. Є багато виробів ручної роботи: ангелики зі соломи, дзвіночки, виплетені з ниток тощо. Такі вироби не дешеві – за одну прикрасу просять від 10 грн. Та переважають на нашому ринку китайські товари. Спеціалісти рекомендують перед тим, як купувати прикраси, звернути увагу, чи захищені гострі краї скляних виробів ковпачками, чи міцно тримаються елементи кріплення самої іграшки. Прикраса не повинна мати дефектів, патьоків, повітряних бульбашок, зміщення малюнка відносно рельєфу чи контуру, а також різкого запаху. Не варто брати прикраси, з яких осипаються блискітки чи фарба. Продавець повинен мати санітарно-гігієнічній висновок на товар.
Як наголошує Василь Ріпка, ялинкові гірлянди обов’язково повинні мати сертифікат. Економити на таких товарах не варто, адже в дешевих гірляндах досить часто буває замикання струму, а від іскри чи плавлення елементів може зайнятися ялинка. І ще: не  залишайте ввімкнені гірлянди, коли ідете з дому чи на ніч. 

 Ціна штучної ялинки залежить від матеріалу, з якої вона в готовлена, та висоти. Сосни коштують від 450 (1,9 м) до 750 грн (2,6 м), дерева з дрібними голками – від 50 (0,4 м) до 900 грн (2,6 м). За ялинку з литими пластмасовими гілками висотою 1,6 м просять понад 800 грн.

Вартість кульок також залежить від кількох показників. Маленькі однотонні кульки коштують 2-4 грн, із візерунками – 5-7. За великі декоровані прикраси доведеться викласти 15-20 грн. Вироби ручної роботи цінять у 40-50 грн за штуку. Верхівка – від 20 до 50 грн. Набори іграшок із шести штук – понад 100 грн. За ялинкові гірлянди треба викласти від 20 до 120 грн. Є також гірлянди вартістю від 200 до 500 грн. Ціна залежить від кількості лампочок та якості самого виробу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4504 / 1.58MB / SQL:{query_count}