Відзначились динозавром

За неконструктивні “кліматичні” переговори Україні присудили антипремію

За неконструктивні “кліматичні” переговори Україні присудили антипремію

Наприкінці минулого тижня Україна на міжнародних переговорах ООН зі зміни клімату, що відбуваються у мексиканському місті Канкун, отримала антинагороду “Динозавр дня”. Окрім нас, того дня аналогічну “відзнаку” надали Росії, Новій Зеландії та Австралії. Титулом “нагородили” за блокування переговорного процесу внаслідок домагання переносу невикористаних квот на викиди парникових газів (з подальшою можливістю торгувати ними) на період після закінчення дії Кіотського протоколу.

Цікаво, що торік Україна отримала дві такі “нагороди”: за цільове зниження викидів парникових газів, що насправді означало збільшення поточних викидів на 70%, а також за приховування інформації щодо використання грошей від продажу квот Японії, повідомляє Національний екологічний центр України.

“Будьмо чесними: величезний надлишок квот, який мають Україна та Росія, виник не завдяки ефективним діям зі зниження викидів парникових газів. Якщо буде перенесений надлишок квот у майбутнє, індустріально розвиненим країнам можна не докладати зусиль, щоб зменшувати викиди, а викидати парникові гази і надалі!” – так обґрунтували надання чергового “динозавра” Україні. “Динозавра дня” видають міжнародні екологічні організації та Міжнародна Кліматична Мережа CAN International. Щодня після обговорення їх отримують сторони, які внесли найбільший деструктив у переговори.

Однак наступного дня з’явилась заява Національного агентства екологічних інвестицій, у якій звинувачення щодо викидів газу назвали безпідставними.

“У своєму прес-релізі CAN посилається на те, що нібито надлишкові квоти кіотського періоду України є результатом помилкових прогнозів викидів. Слід зазначити, що надлишкові квоти кіотського періоду не визначаються за прогнозними величинами викидів, а лише за фактичними викидами у 2008 – 2012 роках, порівняно з викидами в базовому році. Так це визначено Кіотським протоколом і не вимагає додаткових пояснень”, – йдеться у заяві.

У НАЕІ вважають, що “CAN слід більш виважено ставитися до подібних заяв, а надалі звертатися за коментарями до офіційних представників України”. Щодо офіційних представників, то варто згадати, що саме це Національне агентство екологічних інвестицій є центральним органом виконавчої влади. Тому його позиція може злегка відрізнятися від бачення громадських організацій, зокрема і національних. Нагадаємо, сьогодні Україна викидає 45% викидів від дозволеного Кіотським протоколом рівня, а тому має можливість торгувати квотами.

Цікаво, однак, що в кінці квітня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом “порушення законодавства про бюджетну систему і зловживання службовим становищем при використанні коштів, отриманих у 2009 році від продажу квот на викиди парникових газів”.

До прикладу, минулого четверга у відомство на допит викликали екс-прем’єра Юлію Тимошенко. Після ви­ходу із приміщення ГПУ Юлія Володимирівна розповіла, що її допитували як свідка у справі про нецільове використання грошей, виділених у рамках Кіотського протоколу. “Я пояснила слідчим, що гроші, які були отримані від реалізації Кіотського протоколу, це досить великі гроші – 320 мільйона євро – не витрачені і зберігаються на спеціальних рахунках Мінеко­ло­гії”, – заявила тоді політик. Яким чином вирішуватиметься питання квот надалі і яка позиція України, стане зрозуміло після закінчення конференції у Мексиці, тобто в кінці тижня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4502 / 1.56MB / SQL:{query_count}