Україна далі позичає гроші

До кінця цього року Україна очікує отримати 3 мільярди доларів кредиту

До кінця цього року Україна очікує отримати від Міжнародного валютного фонду за новою програмою stand-by два транші розміром 3 мільярди доларів кредиту. Про це повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров. Ці гроші уряд скерує на модернізацію національної економіки.

“У поточному році ми отримаємо два транші: один у вересні, а інший на початку грудня на загальну суму приблизно 3 млрд доларів. Ми плануємо їх спрямувати перш за все на модернізацію нашої економіки”, – заявив Азаров.
За його словами, зараз перед урядом стоїть завдання стабілізувати економічну ситуацію в країні, стимулювати внутрішній попит.

“Це робота вітчизняних заводів, підприємств на внутрішній ринок. Тому основна мета отримання кредиту від МВФ – це стабілізація ситуації і використання ресурсів для модернізації нашої економіки”, – сказав він.

Азаров наголосив, що уряд проводитиме реформи в основних сферах народного господарства. На його думку, це повинно вивести країну з кризового стану і дати імпульс розвитку економіки. Наприклад, відзначив він, модернізація житлово-комунального господарства стимулюватиме розвиток інших галузей: металургії, енергетики, будівництва тощо. На думку глави уряду, сам факт відкритої кредитної лінії від МВФ допоможе Україні залучити додаткові інвестиції.

“Для масштабів України, для масштабів тих проектів, які зараз має Україна, 15 мільярдів доларів – сума не велика. Але вона є тим сприятливим тлом, на якому ми можемо залучити значну кількість інших інвестиційних ресурсів”, – сказав Азаров.

Також Азаров зазначив, що у переговорах з місією МВФ отримані результати є компромісними для обох сторін. Він нагадав, що МВФ, зокрема, вимагав скоротити фінансування бюджетних видатків.

“Йшлося про те, наскільки ми можемо провести ці скорочення. Початкові вимоги стосувалися скорочення на 25 млрд, а ми домовилися скоротити на 16 млрд. Ми з одного боку скоротили бюджетне фінансування низки програм, але з іншого, створили такі умови, за яких суб’єкти ринкової діяльності можуть звернутися за кредитами, а уряд частково компенсує відсоткові ставки за цими кредитами”, – повідомив прем’єр.

Нагадаємо, впродовж останніх двох років тодішня опозиція критикувала уряд Юлії Тимошенко за те, що він активно брав кредити МВФ. Наприклад, Микола Азаров 2008 року заявив, що “такі кредити беруть країни, що потрапили в зону дефолту”. Однак тепер у прем’єр-міністра думка про позичені гроші кардинально змінилася.

Такої ж зміни зазнала риторика і Юлії Тимошенко. Якщо раніше вона була прихильницею зовнішнього кредитування держави, то сьогодні категорично протестує проти надання Україні чергового траншу МВФ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4794 / 1.55MB / SQL:{query_count}