“Зі стелі”

Представник Нацбанку вважає бюджетні розрахунки уряду нереальними

Представник Нацбанку вважає бюджетні розрахунки уряду нереальними

На 2010 рік необхідно створити реальний бюджет з доходами, видатками і дефіцитом, які б ні у кого не викликали сумнівів. Так вважає виконавчий директор з макроекономічних питань Національного банку України Ігор Шумило. Натомість "бюджетні розрахунки беруться зі стелі", при цьому в нинішньому бюджеті закладено і досі не переглянуто зростання ВВП на 0,4% та інфляція 9,5%. 

"При розрахунках на 2010 рік як базу використовували досі не скориговані доходи бюджету нинішнього року. Усі ви бачите, що з ними відбувається, і навіть не треба питати, чи можуть вони слугувати вірогідною основою для розрахунків майбутнього бюджету. Кого ми дуримо, крім самих себе?" - акцентував Ігор Шумило.

Також він додав, що прямий дефіцит бюджету закладений на цей рік, згідно зі спільним меморандумом з МВФ, у розмірі 55 млрд гривень, плюс 24 млрд гривень дефіциту "Нафтогазу" і 25 млрд гривень на капіталізацію банківської системи. 

Він зазначив, що загальні доходи держбюджету передбачені на рівні 284,8 млрд грн, витрати - 336,2 млрд грн, дефіцит на рівні 3,97 % ВВП.

Попри те, Національний банк України все ж сподівається на швидке відновлення української економіки, для чого потрібно немалонебагато - два­три роки. "Цього року падіння 14%, у наступному - зростання 3 - 4%. Тобто ще 10% різниці, порівняно з 2008м. Якщо ми будемо зростати по 5% щороку, то це 2011 - 2012 роки", - зазначив Ігор Шумило.

На його думку, український бізнес в черговий раз адаптувався до кризи набагато краще, ніж можна було б очікувати за нинішніх дій влади.

Одним з головних чинників економічного відновлення представник НБУ назвав відсутність приводів до нового збурення девальваційних і інфляційних очікувань. З цією метою На­ціональний банк визначив чіткі межі грошової емісії.

Щодо останньої, то НБУ планує не перевищувати монетарну базу на кінець 2009 року більше ніж 198 млрд грн. Зараз цей показник перебуває на рівні 180 млрд грн. У 2010 році планується, що зростання грошових агрегатів не перевищить 9 - 13%.

Нагадаємо, що минулого тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував відправити бюджет2010 на доопрацювання в Кабмін.

Верховна Рада має розглянути висновки та рекомендації парламентських комітетів, пропозиції від народних депутатів щодо бюджету­2010, прийняти документ у першому читанні і скерувати його до Кабінету Міністрів на доопрацювання.

Володимир Литвин зазначив, що навіть реалізація закону про додаткове підвищення соціальних виплат збільшить дефіцит державного бюджету на 2%. "Необхідно працювати над бюджетом. На жаль, мушу констатувати, що жодної зацікавленості в цьому я не бачу, а особливо з боку виконавчої влади", - наголосив спікер.

Також Володимир Литвин сказав, що розуміє "позахмарні" пропозиції, висловлені в зауваженнях, які збільшують витрати бюджету ще майже на 140 млрд грн. "Незважаючи на все, необхідно працювати над бюджетом, а не думати, як відтягнути розгляд цього питання", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше Кабмін постановою № 1181 від 29 жовтня регламентував виконання державного та місцевих бюджетів у 2010 році. Зокрема, документ передбачає, що з 1 січня 2010 року і до набуття чинності Закону про держбюджет на 2010 рік Держказначейство буде зараховувати податки, збори та інші надходження відповідно до Закону про держбюджет на 2009 рік, а витрачати кошти - відповідно до аналогічних порядків 2009 року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4397 / 1.56MB / SQL:{query_count}