Хіба то життя?

Україна й надалі погіршує показники у світових рейтингах

Україна й надалі погіршує показники у світових рейтингах

Як не намагаються владоможці змусити посполитих жити ліпше, ми вперто не бажаємо підтримувати їхні прагнення. Це засвідчують і рейтинги умов реального життя в тій чи іншій країні, які періодично укладають різні міжнародні організації. Зокрема, ООН. Останню новину звідти цього тижня оприлюднили у Києві.

Отже, Україна посідає 85 місце у світі серед 182 країн­членів ООН у цьогорічному рейтингу так званого розвитку людського потенціалу. Документ складала спеціальна комісія Організації під назвою "Подолання перешкод: людська мобільність та розвиток". Порівняно із 2005 роком, наша країна погіршила цей показник на сім позицій.

У розрахунку індексу розвитку людського потенціалу (ІРЛП) беруть до уваги три основні показники - виробництво внутрішнього валового продукту (ВВП), що припадає на душу населення країни, тривалість життя, рівень освіченості.

Згідно зі звітом комісії ООН, найвищий рівень життя за цими показниками зафіксовано у Норвегії. За нею йдуть Австралія, Канада, Ірландія. Сполучені Штати посіли у рейтингу 13 місце, Німеччина - 22ге. Білорусь у цій категорії - на 68 місці, Росія - на 71му.

Щодо України, то разом із Вірменією, яка у рейтингу ООН на 84 місці, вона відкриває перелік країн, що відповідають середньому рівню розвитку. Завершує список Нігерія, відповідно на 182 місці.

Зазначимо, що різниця у середній тривалості життя між "першою" Норвегією та "останньою" Нігерією становить близько 30 років. Половина населення у 24 найбідніших країнах світу є неписьменною. Загалом нині у світі понад 700 млн осіб не вміють ні писати, ні читати.

Найбільший показник ВВП припадає на Ліхтенштейн - близько 85 тисяч доларів на особу. Але й мешкає там усього 35 тисяч населення. Найменший рівень ВВП у Конго - менше як 300 дол. на людину (якщо розділити сукупний ВВП України на кількість її мешканців із урахуванням поточного курсу долара, - частка одного пересічного громадянина становитиме трохи більше як 2 тисячі "зелених". При цьому майже таку ж суму із розрахунку на одну душу становлять і загальні зобов'язання за зовнішніми запозиченнями країни).

Загалом у категорії "дуже низький рівень життя" переважають бідні африканські країни. За винятком Афганістану, який за цим показником перебуває на 181 місці.

Щодо міграції населення, то, за даними Держкомстату, кількість мігрантів з України минулого року становила 1 млн 406 тис. осіб. Головні причини міграції, за даними ООН, - низька зарплата, відсутність робочих місць та несприятливі екологічні умови.

Минулого року трудові мігранти перерахували у свої країни загалом 370 млрд дол. Грошові перекази в Україну минулоріч становили 4,5 млрд дол. із 16 млрд дол, перерахованих до своїх регіонів заробітчанами із країн СНД.

Єдина втіха - переважна більшість населення України вміє і читати, і писати. Хоча без чималих грошей у вишах нині здобути освіту вже майже не можливо. Певно, й загальноосвітні школи незабаром перейдуть на госпрозрахунок. Що вдієш - суцільна капіталізація...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7500 / 1.55MB / SQL:{query_count}